OTWARCIE SEZONU - PROJEKT KOFFTA

16.09.2017 19:00

Miejsce wydarzenia: Teatr Miejski w Lesznie - Leszno, Narutowicza 69

Organizator: Teatr Miejski w Lesznie

Powstaniu „Projektu kOFFta” przyświecał szereg zamierzeń, którym twórcy starają się konsekwentnie sprostać. Oprócz wartości rozrywkowych i muzycznych należy do nich nie mniej istotny cel edukacyjny - przybliżenie młodemu pokoleniu twórczości znanego poety lat siedemdziesiątych, Jonasza Kofty. 
Tchnienie w jego twórczość świeżości interpretacyjnej upamiętnia wielką narodową literaturę, pozwala zobaczyć portret człowieka, który nie tylko pisał wiersze, ale spełniał się także w innych formach kultury – to jemu zawdzięczamy powstanie nowego gatunku – piosenki aktorskiej, którą doskonale znamy z tytułów takich jak „Jej portret”, „Do łezki łezka”, „Z Tobą chcę oglądać świat”, „Radość o poranku” czy „Pamiętajmy o ogrodach”. 
Powyższy cel stanowi jeden z najważniejszych, jakie towarzyszyły twórcom „Projektu kOFFta” podczas pracy nad materiałem. Elektroniczne, nowoczesne wersje utworów Kofty są pomostem w dotarciu do młodych osób, którym twórczość wybitnego pisarza jest nieznana…
 
Aneta Todorczuk-Perchuć - wybitna Artystka, która na scenie spełnia się podwójnie: jako wspaniała Aktorka i Wokalistka. Ukończyła Liceum Muzyczne w klasie skrzypiec oraz Akademię Teatralną w Warszawie na Wydziale Aktorskim. Jeszcze przed ukończeniem studiów zadebiutowała w sztuce Jana Englerta na deskach Teatru Narodowego w Warszawie. Później zaczęła występować w największych polskich teatrach oraz wcielać się w wiele ról filmowych, serialowych i dubbingowych. W ostatnim czasie, widzowie mieli okazję zobaczyć Anetę w serialach: ”Rodzinka.pl”, ”Singielka” czy ”Druga szansa”. 

Kup bilet