Katowice już od dłuższego czasu są w gronie miast, których mieszkańcy mogą się cieszyć z udogodnienia oferowanego przez sieć supermarketów E.Leclerc, jakim są zakupy przez Internet.

Obecnie sklep http://leclerckatowice24.pl/ wprowadza dodatkowe udogodnienia dla firm. W Polsce jest już ok 28 milionów internautów. Jak wynika z badań raportu „E-Commerce w Polsce″, przeprowadzonych przez firmę Gemius, aż 48% z nich dokonuje zakupów przez Internet.

Jedna czwarta kupujących drogą internetową zaopatruje się w ten sposób również w artykuły spożywcze, a ich liczba będzie wzrastać. E.Leclerc, w odpowiedzi na panujące trendy, stale modyfikuje swoją ofertę usług i obecnie z e-zakupów w tych sklepach można skorzystać już w 11 miastach.

Kolejną odpowiedzią na zmieniające się zapotrzebowanie konsumentów będzie wprowadzenie zakupowej aplikacji mobilnej, którą zapowiedziała ostatnio grupa marketów. Od dziś katowickie firmy, w których ceni się czas i które szukają nowoczesnych rozwiązań, mogą korzystać z oferty stworzonej specjalnie dla nich. Dostawy produktów są realizowane pod wskazany adres w kilka godzin od dokonania zakupu już za 50 zł. Płacić można zarówno w formie on-line jak i gotówką, a w przypadku większych zakupów możliwe są negocjacje terminów płatności. Dostawy realizowane są od poniedziałku do soboty. Firmy realizujące zakupy online zyskują w postaci E.Leclerc wiarygodnego partnera biznesowego.