Accenture rozwija swoje Delivery Center w Polsce. Nowo otwarte biuro w Katowicach pomoże efektywniej wspierać klientów w cyfrowej zmianie

Accenture otwiera swoje drugie biuro Delivery Center w Polsce. Obok Łodzi, gdzie firma obecna jest od 2005 roku, Katowice są kolejnym ośrodkiem świadczącym klientom kompleksowe usługi z zakresu technologii, w tym obsługi i rozwoju aplikacji oraz integracji systemów.

„Accenture Delivery Center for Technology” w Katowicach będzie tworzone przez zespół wysoko wykwalifikowanych specjalistów posiadających szerokie kompetencje w zakresie tradycyjnych i innowacyjnych technologii informatycznych. Zadaniem nowego biura „Delivery Center” będzie pomoc klientom we wdrażaniu cyfrowej zmiany w ich przedsiębiorstwach.

Dzięki polskim specjalistom i dostępowi do globalnych zasobów Accenture oraz używając zaawansowanych narzędzi i metod zarządzania projektami klienci Accenture Delivery Center w Polsce otrzymają unikalne wsparcie, niezbędne do przeprowadzenia cyfrowej transformacji.

- Na kolejną lokalizację dla Accenture Delivery Center w Polsce wybraliśmy Katowice by wyjść naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom naszych klientów. Dostrzegamy w tym mieście potencjał i możliwości dla wzrostu naszej praktyki - powiedział Witold Rogowski, Dyrektor Zarządzający, Delivery Center. - Otwarcie nowego biura i stworzenie zespołu specjalistów z zakresu nowych technologii właśnie w Katowicach odzwierciedlają nasze silne zaangażowanie w proces doskonalenia usług dostarczanych lokalnym klientom. Naszym celem jest przekuwanie rozwiązań IT w ich sukces.

- Mamy świadomość jak duże znaczenie ma dla Miasta Katowice przyciągnięcie kolejnej już prestiżowej marki, jaką jest Accenture. Inwestycja tej rangi wpływa znacząco zarówno na postrzeganie atrakcyjności inwestycyjnej Katowic w oczach innych inwestorów, jak i na postrzeganie potencjału miasta przez samych Katowiczan oraz mieszkańców metropolii. – mówi Marcin Krupa, Prezydent Katowic.

Accenture przywiduje, że Delivery Center w Katowicach do końca 2017 zatrudni 60 specjalistów, by docelowo do 2020 zatrudniać do 500 pracowników.

O Accenture
Accenture jest wiodącą globalną firmą świadczącą profesjonalne usługi i rozwiązania w obszarach: Strategy, Consulting, Digital, Technology i Operations. Dzięki szerokiemu doświadczeniu i specjalistycznej wiedzy naszych ekspertów z ponad 40 branż oferujemy usługi łączące biznes z technologią. Działamy na całym świecie – 411 tysięcy pracowników pomaga naszym klientom z ponad 120 krajów zwiększać efektywność ich przedsiębiorstw oraz osiągnąć realną wartość dla udziałowców. Innowacyjne rozwiązania Accenture zmieniają funkcjonowanie świata oraz sposób, w jaki żyjemy. W Polsce biura Accenture mieszczą się w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu i Katowicach. Pracuje w nich ponad 4 400 pracowników. Odwiedź naszą stronę: www.accenture.pl.