Obecnie najpopularniejszą i najchętniej wybieraną metodą na niesforną fryzurę jest keratynowe prostowanie włosów. Z tej usługi fryzjerskiej korzysta coraz więcej kobiet, które chcą odłożyć prostownicę na bok. Nim zdecydujecie się na ten zabieg przeczytajcie, co daje ten zabieg, ile kosztuje i jak pielęgnować po nim włosy.

Jak to działa?


Zadaniem keratynowego wygładzania (prostowania) włosów jest maksymalna regeneracja. Gładkie włosy to tylko efekt uboczny tego zabiegu, który może utrzymać się nawet do 5 miesięcy. Keratyna to naturalny budulec włosów, skóry i paznokci (białko),  który ma na celu chronić je przed chemicznymi lub mechanicznymi czynnikami. Zaczyna ona działać pod wpływem wysokiej temperatury. Najpierw należy umyć, a następnie dokładnie osuszyć włosy, w celu pozbycia się z nich wszelkich zabrudzeń i kosmetyków wcześniej używanych. Następnie fryzjer nakłada specjalny preparat zawierający keratynę, pozostawia go na głowie na około 20 minut, i po ponownym wysuszeniu prostuje włosy prostownicą przy temperaturze 230 stopni. Białko wchłania się w strukturę włosa, dzięki czemu robi się on grubszy i gładszy.

Jaki jest efekt?

Włosy po wykonanym zabiegu są znacznie zdrowsze, robią się miękkie i lśniące. Przestają się puszyć i elektryzować, dzięki czemu „ujarzmienie” oraz wykonanie fryzury staje się szybsze i łatwiejsze. Wiele kobiet szczególnie docenia skutek uboczny, którym jest wygładzenie pasm, dzięki czemu prostownicę można schować do szafki na najbliższe kilka miesięcy.

Jak dbać o włosy po zabiegu?

Celem keratynowego prostowania włosów jest utrzymanie ich dobrej kondycji na okres od 3 do 6 miesięcy (w zależności od rodzaju produktu). Jest to metoda czasochłonna i dość inwazyjna, dlatego fryzjerzy podają kilka ważnych wskazówek aby fryzura mogła trzymać się dłużej:

  1. Nie należy myć ani związywać włosów do 24 godzin po zabiegu
  2. Farbowanie i rozjaśnianie do 2 tygodni przed i po
  3. Bezpośrednio po myciu należy wysuszyć głowę, kierując suszarkę z góry na dół. Nie powinno się chodzić spać z mokrymi włosami
  4. Trzeba pamiętać, że codzienne mycie głowy i częste wizyty na basenie mogą skrócić efekt, ponieważ keratyna będzie się stopniowo wypłukiwać

 

Ile to kosztuje?

Niezależnie od tego w jakim mieście idziemy do fryzjera, ceny są podobne we wszystkich salonach. Koszt takiej usługi zależy przede wszystkim od długości włosów, rodzaju i ilości zużytego produktu. Waha się od 250 do 600 zł.

  • Włosy krótkie: 250 – 350
  • Włosy średnio długie: 350 – 450
  • Włosy długie: 450 – 600 i więcej

Przy długich włosach ceny mogą być ustalane indywidualnie z klientką, w zależności od ich kondycji.

Dla kogo jest taki zabieg?

Keratynowe prostowanie włosów ma na celu odżywić i zregenerować włosy, dlatego teoretycznie jest to terapia wskazana dla wszystkich. Najlepiej działa na włosach zniszczonych, cienkich i osłabionych, ponieważ poprawia ich kondycję i nadaje zdrowy wygląd. Pomimo tego, że każdy klient może skorzystać z usługi trzeba pamiętać, że u osób, które często uprawiają sport efekt może utrzymywać się krócej ze względu na potliwość głowy.Fot. dzięki uprzejmości Joanny Papugi.