W 2021 roku raczej nikogo nie powinno już dziwić to, że społeczeństwo korzysta z usług kosmetycznych, a nie tylko fryzjerskich. Dbanie o siebie jest na porządku dziennym i nie ma granic w postaci w płci oraz wieku. Jednak im większe możliwości oferuje nam technika, tym bardziej wymagający jesteśmy. Nie zadowalamy się byle czym, tylko szukamy wysokiej jakości usług, profesjonalnej obsługi, wykwalifikowanego personelu oraz szerokiej oferty salonu fryzjersko-kosmetycznego.

Jak szukać dobrego fryzjera?

Nie wiem jak Wy, ale ja szukając interesującej mnie usługi, korzystam z polecenia znajomych, a gdy takiego nie mam - z przeglądarki internetowej. Tak było i tym razem. Po wpisaniu w wyszukiwarkę hasła “fryzjer Katowice Piotrowice”, jednym z wyników było Studio EOS, czyli salon fryzjersko-kosmetyczny mieszczący się w bliskiej centrum Katowic dzielnicy Piotrowice. 

Pierwsze wrażenie jest ważne, a po wejściu na stronę tego salonu raczej trudno o rozczarowanie. Witryna jest przejrzysta, zawiera opis personelu, wykaz zabiegów z zakresu kosmetyki, medycyny estetycznej oraz fryzjerstwa, a także bloga, dzięki któremu zyskała w moich oczach dodatkowy plus z profesjonalizmu.

 

Jak zaoszczędzić czas na pielęgnację?

To proste! Oddać się w ręce profesjonalistów, najlepiej takich, którzy współpracują w jednej lokalizacji. Dzięki temu czas, który byłby potrzebny na dojazd do innego salonu - wykorzystujemy na inny zabieg!

Innym pomysłem jest poddanie się takim zabiegom, by nie tracić w domu czasu na kłopotliwe rytuały pielęgnacyjne. Przykładem takich zabiegów są:

  • makijaż permanentny brwi, powiek lub ust (pozwala zaoszczędzić sporo czasu, który codziennie poświęcamy na wykonanie makijażu),
  • przedłużanie i zagęszczanie rzęs (efektem zabiegu jest wyraźne, zalotne spojrzenie, więc tusz, a nawet makijaż całego oka nie jest potrzebny),
  • opalanie natryskowe (zamiast uczęszczania do solarium lub niefortunnych zabaw z samoopalaczami),
  • henna pudrowa (efekt przyciemnionych brwi utrzymuje się o wiele dłużej niż po tradycyjnej hennie - nawet do 6 tygodni na włosie),
  • keratynowe prostowanie włosów (świetna propozycja dla zabieganych kobiet),
  • intensywne zabiegi pielęgnacyjne na twarz, ciało oraz włosy (jeden profesjonalny zabieg może zdziałać więcej niż kilka, a nawet kilkanaście domowych zabiegów).

 

Włosy w pełnej opiece

W Studio EOS można poddać się standardowym zabiegom fryzjerskim, takim jak: strzyżenie, farbowanie, ombre, sombre czy stylizacjom wieczorowym lub ślubnym, ale warto zwrócić uwagę na mniej znane na rynku. Należą do nich m.in. Rytuał Nashi Argan, zabieg rekonstrukcji JOIKO K-PACK oraz uzupełnianie włosów zagęszczaczem.