13. TNM koncert otwarcia / Carl Craig & NOSPR pres. Versus

28.06.2018 19:30

Miejsce wydarzenia: Sala Koncertowa NOSPR - Katowice, plac Wojciecha Kilara 1

Organizator: Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia z siedzibą w Katowicach

Carl Craig i Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia na otwarcie Tauron Nowa Muzyka Katowice 2018!

Pionier muzyki techno z Detroit oraz narodowa orkiestra symfoniczna

Carl Craig & NOSPR pres. Versus US/PL 

Fuzja techno, eksperymentalnej elektroniki i muzyki klasycznej

Koncert otwarcia w wielkiej sali koncertowej NOSPR już 28 czerwca

Rusza sprzedaż karnetów 3-dniowych (28-30.06.18r) w okazyjnej cenie 309 zł (tylko do 31.03!)
 
Jedyne w swoim rodzaju spotkanie muzyki techno i muzyki klasycznej zainauguruje tegoroczną 13. edycję festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice! Podczas uroczystego koncertu w sali koncertowej NOSPR usłyszymy elektroniczne eksperymenty zestawione z zachwycającym bogactwem brzmienia orkiestry symfonicznej.
W czwartek 28 czerwca Carl Craig wspólnie z polskimi muzykami wykona na żywo utwory z projektu „Versus”. Jednocześnie startuje sprzedaż karnetów 3-dniowych, obejmujących m.in. koncert otwarcia.

 
Carl Craig od ponad dekady pracuje nad mariażem elektroniki i klasyki. Po płycie „ReComposed”, nagranej z Moritzem von Oswaldem dla Deutsche Grammophon,
a zawierającej remiksy kompozycji Ravela i Musorgskiego, przyszedł czas na ponad dwugodzinny koncert w paryskim Cite De Le Musique w 2008 roku. Wraz z orkiestrą Les Siècles pod batutą Francoisa-Xaviera Rotha, pianistą Francisco Tristano i Moritzem von Oswaldem, Carl Craig przygotował jedyne w swoim rodzaju spotkanie dwóch, z pozoru nieprzystających do siebie muzycznych światów – techno i klasyki. Podsumowaniem tych eksperymentów stała się płyta „Versus”, która ukazała się w 2017 roku. To stworzony na nowo zapis historycznego koncertu sprzed dekady. Już 28 czerwca usłyszeć go będzie można na żywo w zjawiskowym NOSPR.
 
„Projekt „Versus" Carla Craiga to arcydzieło szeroko rozumianej muzyki elektronicznej. Wszystkiemu dał początek koncert, który odbył się w 2008 roku wraz z Les Siècles Orchestra w Paryżu. Mając jedną z najlepszych orkiestr i sal koncertowych na świecie – NOSPR –  organizacja tego koncertu była jednocześnie naszym marzeniem jak i naturalnym wyborem” – mówi Adam Godziek z More Music Agency, organizator festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice.
 
Carl Craig to jeden z prawdziwych pionierów muzyki elektronicznej. Zafascynowany futuryzmem i możliwościami, jakie oferuje nowoczesna technologia, znajduje się na szczycie światowej sceny techno od momentu jej powstania. Artysta z Detroit działa na scenie od niemal 30 lat. Jego autorskie nagrania i remiksy tworzone dla innych artystów stanowią obecne kanon techno i house, a „Bug in the Bassbin”, opublikowane pod szyldem Innerzone Orchestra, położyło podwaliny pod drum’n’bass. Założyciel wpływowej wytwórni Planet E oraz Detroit Electronic Music Festival nie ogranicza się tylko do muzyki tanecznej, powołując rozmaite projekty łączące elektroniczne eksperymenty z jazzem, soulem i przede wszystkim muzyką klasyczną. Wyjątkowy mariaż futurystycznych struktur dźwiękowych i akustycznych brzmień orkiestrowych zawarł m.in. na płycie „Versus”, która zostanie odegrana na żywo
w Katowicach przez Narodową Orkiestrę Symfoniczną Polskiego Radia.
 
Jej siedziba to ultranowoczesne audytorium, zaprojektowane przez japońskich specjalistów
i oddane do użytku jesienią 2014 roku. NOSPR posiada jedne z najlepszych warunków akustycznych w Europie i znakomicie nadaje się na przeżywanie wyjątkowych muzycznych wydarzeń, a takim niewątpliwie będzie wspólny koncert Carla Craiga i polskiej orkiestry symfonicznej.
 
Dziś rusza sprzedaż karnetów 3-dniowych w promocyjnej cenie 309 zł. Nie warto zwlekać, ponieważ od 1 kwietnia nastąpi podwyżka cen o 30 zł! Równocześnie wciąż można kupić karnety 4-dniowe oraz 2-dniowe. Więcej informacji na stronie festiwalu.
http://festiwalnowamuzyka.pl/
 
 
Program Festiwalu nie jest jeszcze zamknięty! Przed nami wciąż wiele ciekawych ogłoszeń.

Kup bilet