Czarny Koń Wideoklipu 2/2

28.09.2018 22:30

Miejsce wydarzenia: Drzwi Zwane Koniem - Katowice, Warszawska 37

Organizator: Katowice Miasto Ogrodów - Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek

Tytuł: Emelvi - Poems from Ramayana
Opis: „Są rzeczy na niebie i ziemi, które nie śniły się Waszym filozofom”. Z tym Szekspirowskim cytatem twórcy teledysku zdają się zgadzać co do joty, tworząc wizualny poemat z niepospolitych lokacji, nietypowych kostiumów i niepokojących zachowań.
Tytuł: Bokka - In Love With The Dead Man 
Opis: Kolektyw Turbodizel prowadząc typową dla gier 2D narrację, w prześmiewczy sposób nawiązuje do tytułu teledysku. Pixel art i animacje przypominające mechanikę sidescrollera sprawiają raczej wrażenie oglądania gameplaya niż teledysku.
Tytuł: Eddie Beatz - Black Bird
Opis: Sprawny kolaż złożony z animacji i zdjęć filmowych, w którym zobaczycie świat z perspektywy ptaków. Ptaki, jak udowadnia twórca klipu w utworze Eddiego Beatza, pomagają czasem wyrwać się z betonowej dżungli w świat nostalgicznej wyobraźni.
Tytuł: Inga Dingo - Real Love
Opis: Dowcipna, acz lekko niepokojąca historia o dziewczynie uwięzionej przez swojego byłego chłopaka w filmie. Mielenie wspomnień, zbliżenia na twarz kobiety i ciągłe powtarzanie sekwencji tworzą paranoidalny obraz umysłu zazdrosnego człowieka.
Tytuł: Drekoty - Troskliwy
Opis: Baśniowa historia o miłości pary olbrzymów, w której tytułowa troskliwość powoduje zderzenie się dwóch obcych sobie światów. W tle zimowa sceneria polskiej prowincji i piękne kadry natury w obiektywie Kacpra Fertacza.
Tytuł: Valdemar - Kind
Opis: Dzięki efektom wizualnym Strindberga, ludzka tkanka jest tu tylko materiałem do miażdżenia i rozcinania. Erotyzm, nerwica, kontrola – Valdemar i BABYBABY stworzyli hipnotyzującą wizję społeczeństwa dyscypliny.
Tytuł: Chino - Kolaps
Opis: Stworzony w Processingu, monochromatyczny pointylizm o transowym, pulsacyjnym charakterze. Piotr Ceglarek generuje cyfrowe powidoki, gdzie płynna zmienność zero-jedynkowych form hipnotyzuje i zaskakuje kontrastującymi kształtami.
Tytuł: David Roush - Katy’s Wart
Opis: Zbok zaczepia bliźniaczki. Nie wie, że jedna z nich ma magiczną brodawkę, która ześle na niego niewyobrażalne tortury. Brutalna i dosłowna animacja pod ciężki metal. Surrealistyczna feeria posoki i pokrak.
Tytuł: Lucas Vidaur - Instagram Witches & Brand New Grimoires
Opis: Kameralny wideoklip indie lo-fi o przemijających sekretach chwili. Cristina García Zarzosa serwuje nam impresję utkaną z efemerycznych obrazów. Nie dajcie się jednak zwieść, bowiem za tą subtelną otoczką ukrywa się alegoria o toksycznej relacji.
Tytuł: Maciej Obara, Dominik Wania, Michał Miśkiewicz, Maksymilian Much - Nebula
Opis: Przestrzenne elementy zlewają się, rozłączają, przyjmują najdziwniejsze kształty, naśladując tym samym muzyków i muzykę. Próba oddania rzeczywistości w najtrafniejszy sposób. A zarejestrowana za pomocą… Kinecta.
Tytuł: RANE - (WOUNDS)
Opis: Aron Horvath w mistrzowski sposób dawkuje w swojej opowieści napięcie, doprawiając swoją chuligańską narrację nutką queeru i osiedlowych fantazji. Jeśli czytasz Vice, to albo już znasz ten teledysk, albo dopiero go pokochasz.
Tytuł: IBON ERRAZKIN - Foto Aérea
Opis: Twórca postawił na chłodny minimalizm, bliski filmowej estetyce Aki Kaurismäkiego. Ten klip to ciąg powtórzeń, poprawek, gorączkowych przymiarek. Tylko muzyka i powoli toczące się pomarańcze uspokajają przed lekko wzrastającym napięciem.
Tytuł: Neuland / Acid Arab feat. A-WA - Gul l’Abi
Opis: Zamaskowane i w burkach, vapujące w neonowym aucie i w drodze do nocnego klubu, bohaterki Behsata Veyseloğlu to wywracające bliskowschodni porządek niezależne kobiety, które bez oporów flirtują i zdobywają czekających na nie mężczyzn.
Tytuł: St. Vincent - New York
Opis: St. Vincent musi mieć za sobą nie lada bój z wydawcą. Od głównego singla - szczególnie takiego z potencjałem na radiowy turbohit - oczekuje się teledysku równie dobrego na ekran w siłowni, jak i na zajawkę w Teleexpressie. Nie dzikiej i odważnej orgii kolorów i scenografii.
Tytuł: Hurray For The Riff Raff - Pa'lante
Opis: Niepopadająca w banał historia miłości i tęsknoty do rodziny i ojczyzny. Teledysk Krisa Marca to również zniuansowany i zrealizowany z wyczuciem pomnik dla marginalizowanej w USA portorykańskiej społeczności.  

Kup bilet