Wielkie centrum logistyczne w Sosnowcu i wiele nowych miejsc pracy. Jego uruchomienie planuje się jeszcze w tym roku. Jeśli szukasz pracy, podajemy gdzie się kontaktować.

Amerykański koncern Amazon ogłosił dzisiaj, że w Sosnowcu zbuduje swoje centrum logistyczne. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, centrum Amazon zacznie działać jeszcze w tym roku.

Na razie nie wiadomo, jaki będzie koszt budowy tego centrum logistycznego i ile osób zostanie tam zatrudnionych. Możemy jednak spodziewać się, że sporo. Amazon w naszym kraju zatrudnia 7 tys. ludzi. A w szczycie sezonu daje pracę dodatkowym 12 tysiącom.

Nowy obiekt w Sosnowcu będzie istotnym elementem sieci centrów logistyki e-commerce Amazon, zlokalizowanych w siedmiu krajach europejskich. Pracownicy nowego centrum przy pomocy rozwiązań technologicznych Amazon będą odbierać, pakować i wysyłać do klientów obuwie i odzież.

Amazon rozpoczął już proces rekrutacji na stanowiska managerskie, poszukując m.in. kierowników ds. działalności operacyjnej, inżynierów, pracowników działu kadr, specjalistów ds. finansów i IT. Więcej informacji dla osób zainteresowanych pracą w Amazon jest dostępnych pod adresem www.myamazonjob.com/sosnowiec.

Amazon prowadzi obecnie 3 centra logistyki e-commerce w Polsce, dwa we Wrocławiu i jedno w Poznaniu. W październiku 2016 roku spółka ogłosiła otwarcie czwartego centrum na terenie Polski w Kołbaskowie k. Szczecina. Firma prowadzi także Centrum Rozwoju Technologii w Gdańsku i biuro Amazon Web Services w Warszawie.