Już po raz drugi w Katowicach odbędą się regionalne targi franczyzy „Pomysł na firmę”.

Regionalne targi franczyzy „Pomysł na firmę” to szansa dla osób, które poszukują bezpiecznego pomysłu na założenie firmy. W dniach 31 marca - 1 kwietnia, odwiedzający Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach będą poznawać sprawdzone pomysły na biznes. 

- Dobrze, że powstały regionalne targi franczyzy i dobrze, że odbywają się właśnie w Katowicach, ponieważ tutaj najłatwiej dotrzeć z całej południowej Polski, a ta część kraju leży także w zasięgu naszych działań - mówi Joanna Biskupska, specjalista ds. rozwoju sieci RE/MAX Polska. - W ubiegłym roku nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem, nawiązaliśmy wiele cennych kontaktów biznesowych. Liczę, że w tym roku będziemy mogli zapoznać z naszą marką i zaprosić do współpracy jeszcze więcej osób.Jest z czego wybierać
Organizatorzy spodziewają się około 70 marek franczyzowych oraz 3 tys. odwiedzających. Jedną z najliczniej reprezentowanych branż będzie gastronomia (Biesiadowo, Coffeloffee Crazy Piramid Pizza, New York Pizza, Pizzeria Stopiątka, Przystanek Pierogarnia, Setka Polska, Telepizza, Western Chicken, Western Tortilla, etc.) oraz marki lodowe (Chop chop lody tajskie, Lody Bonano, Lody Mangatto, U Lodziarzy). Pojawią się również koncepty spożywczo-przemysłowe (min. Carrefour, Spar), edukacyjne (Kreatywne Maluchy, Leader School, Leonardo School), pomysły z branży uroda i fitness (Mrs Sporty, Yasumi), nieruchomości (Metrohouse, RE/MAX) i wiele innych (PZU, Tania rachunkowość, eSmoking World, Mailboxes, sieć portali regionalnych DLAWAS.INFO)

- Na pierwsze targi Pomysł na firmę pojechaliśmy z ciekawości - mówi Artur Kołecki, Dyrektor ds. rozwoju Yasumi. - Okazały się one bardzo owocne - poznaliśmy tam naszych franczyzobiorców. Dwie nowe placówki, które są owocem tych targów już funkcjonują, spodziewamy się jeszcze dwóch.

Podczas indywidualnych rozmów na stoiskach kandydaci na franczyzobiorców dowiedzą się co zapewniło sukces rynkowy oferowanego konceptu, jaka jest wymagana kwota inwestycji i na jaki rodzaj wsparcia może liczyć przedsiębiorca decydując się na współpracę z franczyzodawcą. Wszystko po to, by jak najlepiej przygotować się do podjęcia być może najważniejszej w życiu decyzji.

- Bierzemy udział w drugiej edycji targów po pierwsze dlatego, że przynoszą one efekty, po drugie mamy zaufanie do organizatorów, po trzecie aglomeracja śląska i w zasadzie cały pas południowej polski jest dla nas interesującym obszarem rozwoju - zapewnia Artur Kołecki.

- Targi franczyzy „Pomysł na firmę” to okazja do nawiązania nowych kontaktów biznesowych, które być może zaowocują umowami franczyzowymi. Obecnie prowadzimy intensywny rozwój sieci pizzerii Stopiątka i Red Hot Chicken z daniami z panierowanego kurczaka. Jednym z kierunków ekspansji jest południe Polski, dlatego zdecydowaliśmy się na obecność na regionalnych targach franczyzy. Liczymy, że znajdziemy tu solidnych partnerów – mówi Marcin Ciesielski, właściciel sieci pizzerii Stopiątka i Red Hot Chicken z daniami z panierowanego kurczaka.Przygotuj się do targów

Eksperci radzą, żeby przed przyjściem na targi przejrzeć listę wystawców, zapoznać się z ich profilem działalności i odwiedzać najpierw koncepty zgodne zainteresowaniami i pasjami. Warto również przygotować listę pytań, które chcemy zadać organizatorom systemów, np. o finansowanie inwestycji, przewidywany okres zwrotu czy wsparcie przed i po uruchomieniu biznesu. Jedną z kluczowych kwestii, o które warto pytać franczyzodawcę jest poziom zaangażowania jakiego wymaga dany koncept. Odpowiedzi franczyzodawców warto notować i porównywać. To pomoże w wybraniu biznesu najbardziej spełniającego naszego oczekiwania.

Honorowym patronem targów „Pomysł na firmę” jest Prezydent Miasta Katowice, Marszałek Województwa Śląskiego i Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach. Organizatorem targów jest PROFIT system, który od 15 lat organizuje Targi Franczyza w Warszawie, obecnie drugą co do wielkości europejską imprezę targową poświęconą franczyzie.

Regionalne Targi Franczyzy POMYSŁ na FIRMĘ
31 marca - 1 kwietnia 2017
Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach
Godziny otwarcia:
Piątek, 31 marca, godz. 9:00 – 17:00
Sobota, 1 kwietnia, godz. 9:00 – 15:00
Koszt biletu: 10 zł
Więcej informacji: www.pomyslnafirme.com