Na początku kwietnia znana szwedzka marka powróci na handlową mapę stolicy Śląska. KappAhl, w najnowszym kompleksie handlowo-rozrywkowym w regionie, otworzy sklep w zupeł-nie nowym koncepcie. Fanów marki z pewnością ucieszy informacja, że będą w nim dostępne wszystkie linie i najnowsze kolekcje, także ta z metką XLNT czy superpopularna i adresowana do najmłodszych, Newbie.

Do wyboru, do koloru

KappAhl to jedna z najbardziej znanych i lubianych sieciowych marek modowych. Obecna nad Wisłą od ponad dwóch dekad nie raz zaskakiwała pomysłowością oraz inspiracjami czerpanymi z najnowszych trendów i wybiegów z całego świata. Projektanci KappAhl słyną z tego, że bardzo zręcznie potrafią łączyć funkcjonalne, klasyczne i zachowawcze podejście do mody z wyrafinowanym, czasem nawet odważnym designem i oryginalnymi dodatkami. To, co wyróżnia skandynawską odzieżówkę – poza wysoką jakością materiałów oraz zrównoważoną produkcją – to doskonałe zgranie kolekcji, dające wiele możliwości łączenia poszczególnych części garderoby w kompletne stylizacje.

Sklep w Libero to dla nas bardzo ważne otwarcie. W Katowicach i miastach po sąsiedzku mamy liczne grono fanów. Postawiliśmy na nowe, bardzo ładne, wygodne i dobrze skomunikowane centrum, które mimo tego, że ma zaledwie kilkanaście miesięcy, to już cieszy się dużą rozpoznawalnością, ugruntowaną pozycją i co najważniejsze, rosnącą z miesiąca na miesiąc liczbą odwiedzających. To właśnie obecnym klientom Libero, ale też tym nowym, zaproponujemy ubrania i dodatki z metką KappAhl, zaprojektowane w zgodzie ze światowymi trendami oraz linie odzieży z produkcji ekologicznej, przyjaznej środowisku – mówi Agnieszka Skrybant-Jaworska prezes zarządu KappAhl.

Lokal KappAhl w Libero Katowice zajmie około 550 metrów kwadratowych. Będzie mieścił się niedaleko głównego wejścia. Przedstawiciele marki zapowiedzieli, że na półkach i wieszakach znajdą się nowości ze wszystkich dostępnych linii. To oznacza, że odwiedzający Libero będą mogli wybierać nie tylko spośród propozycji z dobrze znanych kolekcji Classics, Casual, Hampton Republic 27 czy dziecięcego Kax. W sklepie przy skrzyżowaniu Kościuszki i Kolejowej będzie dostępna także linia XLNT, która w ostatnich latach zyskała spore grono miłośniczek. To moda adresowana do kobiet plus size, noszących ubrania w rozmiarze większym niż 42. W jedynym KappAhl w Katowicach do kupienia będą również ubranka i akcesoria dla niemowląt i maluchów z logo Newbie. Od kilku lat linia skrada serca młodych mam niepowtarzalnym, przemyślanym wzornictwem, często utrzymanym w duchu retro, a także najwyższej jakości ekologicznymi i przyjaznymi środowisku tkaninami.

Libero stawia na modę

Jedyny KappAhl w regionie to silne wzmocnienie oferty modowej Libero. Otwarty 15 miesięcy temu kompleks może pochwalić się pełnym obłożeniem i rosnącą z kwartału na kwartał odwiedzalnością.

Mieć na swoim pokładzie jedyny KappAhl w Katowicach to duże wyróżnienie. Obecność szwedzkiej sieci odzieżowej rozwinie, i tak już interesującą i bardzo różnorodną, ofertę modową. Kwietniowe otwarcie salonu, który zaprojektowano w oparciu o najnowszy koncept aranżacyjny, będzie ważnym wydarzeniem. Miłośnicy KappAhl z Katowic i okolic dostaną wszystko to, na co czekają, czyli ubrania i dodatki ze wszystkich linii regularnych i kolekcji limitowanych – podkreśla Marcin Kopczyk, Senior Leasing Manager z Działu Centrów Handlowych, Echo Investment.

Nowy sklep dopisze się do listy ponad sześćdziesięciu innych lokali z modą, obuwiem i akcesoriami. To właśnie przemyślany dobór marek sprawia, że już od samego otwarcia centrum, oferta modowa dostępna w Libero Katowice charakteryzuje się kompleksowością i różnorodnością. Na modne zakupy obiekt zaprasza wszystkich, niezależnie od wieku czy zasobności portfela. Tych, którzy z modą lubią eksperymentować i szukają najnowszych trendów, ale także tych, którzy poszukują funkcjonalności i ponadczasowej klasyki. I tak na południu Katowic znaleźć można największy w Polsce, dwupoziomowy salon włoskiej Terranovy, przestronny i doskonale zaopatrzony salon Reserved, czy debiutancki sklep eobuwie.pl, w którym zakupy robi się na tablecie, a wybierać można spośród kilkunastu tysięcy, dostępnych na miejscu, par butów. Nowym, ciekawym modowym nabytkiem Libero, jest butik znanej projektantki Evy Minge – FemmeStage – który otworzył się pod koniec trzeciego kwartału ubiegłego roku.

Silnym magnesem przyciągającym do centrum mężczyzn poszukujących klasycznej mody, jest aleja utworzona przez salony wszystkich najbardziej znanych marek: Bytom, Vistula, Lancerto, Lavard, Matik, Kubenz i Pako Lorente.

Inne oblicze rozrywki

Libero jest miejscem spotkań, dlatego zarządzający centrum wyjątkowo dbają w nim o kalendarz atrakcji. Zawsze jest tu miejsce zarówno dla rozpoznawalnych wydarzeń licencyjnych – Klub Małego Kinomana organizowany wspólnie z kinem Helios, spotkania z filmowymi bohaterami czy święto miłośników klocków LEGO – jak również, dla projektów specjalnych, zapraszających do świata muzyki, sztuki, kultury, designu, mody czy sportu. W ubiegłym roku gorące Lato na Placu do Radości przyciągało katowiczan nietypowym festiwalem filmowym o tematyce kulinarnej "Films for Food Festival", teatrem improwizacji, potańcowkami i szkołą tańca latino, czytankami dla dzieci i spotkaniami z aktorami, a także wakacyjną szkołą skimboardingu. Doskonała zabawa – we francuskich klimatach – na Placu do Radości trwała także we wrześniu. Libero zaprosiło na naukę gry i turnieje w bule, spektakle teatru Pijana Sypialnia czy weekend francuskich smaków.

Dobrze znana jest też muzyczna twarz Libero. W ciągu kilkunastu miesięcy na scenie wystąpiły gwiazdy, które razem mogłyby stworzyć line-up niezłego festiwalu. To m.in.: Dawid Kwiatkowski, Margaret, Grubson, PlanBe, Smolasty i Tulia. W centrum dobrze czują się też tik-tokerzy, którzy parokrotnie zapewniali doskonałą muzyczną rozrywkę organizując przy skrzyżowaniu Kościuszki i Kolejowej całodniowe tik-tok campy.

 

Innym flagowym projektem Libero są alternatywne targi, warsztaty i spotkania, które odbywają się cyklicznie. Najpierw we wrześniu do centrum na Niech Żyją Dziewczyny! zjechało kilkadziesiąt młodych, polskich marek założonych i prowadzonych przez dziewczyny. Była moda, sztuka, design, ręcznie robiona biżuteria i naturalne kosmetyki. Później, przed Bożym Narodzeniem, Libero zostało gospodarzem nietypowego, świątecznego kiermaszu. Na Niech Żyją Święta! można było kupić ręcznie robione dekoracje i ozdoby, nie brakowało też pomysłów na oryginalne prezenty od polskich marek i projektantów. W drugiej połowie lutego Libero było współorganizatorem pierwszych na Śląsku targówNiech Żyje Komiks i Ilustracja! Najciekawsze polskie komiksy, ziny, ilustracje, gadżety, a także samych komiksowych twórców można było spotkać podczas dwudniowego eventu.

Lubimy kulturalny i artystyczny, trochę offowy klimat wydarzeń. Dobrze się w nim czujemy. Ale najważniejsze, że polubili go nasi odwiedzający. I co warto podkreślić, konsekwencja w ich organizowaniu pomaga przyciągać do Libero także osoby, które wcześniej nie gościły w centrum – mówi Katarzyna Porębska, manager ds. marketingu, Echo Investment.

Zapraszając w swoje progi autorską modę, sztukę czy wzornictwo, pod koniec ubiegłego roku Libero postanowiło stworzyć przestrzeń dla regularnego sklepu z niszowymi markami. Od listopada na pierwszym piętrze centrum działa Polski Design Pop-up, znaleźć w nim można rzeczy od kilkudziesięciu polskich projektantów i twórców.