Osoby, które skorzystały z promocji „Płacimy za oceny”, którą pod koniec roku szkolnego 2016/2017 zorganizowała sieć Media Expert, mogą od niej żądać dodatkowych 60 zł – poinformował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Jest to możliwe dlatego, bo sieć w swoich spotach reklamowych promujących tę akcję pominęła ważne dla konsumentów informacje.

- Na podstawie tych spotów konsumenci mogli uważać, że otrzymają gotówkę albo rabat już w dniu, w którym przyjdą do sklepu ze świadectwem. Reklama nie wspominała o tym, że muszą też zrobić zakupy, co najmniej za 300 zł, a zniżkę dostaną dopiero przy następnej wizycie w sklepie – powiedział prezes UOKiK Marek Niechciał.

UOKiK przeprowadził analizę materiałów reklamowych i wydał decyzję, mocą której przyjął zobowiązanie spółki Terg, która jest właścicielem sieci Media Expert, do przyznania dodatkowych 60 zł klientom, którzy wzięli udział w promocji. „Firma zobowiązała się do poinformowania konsumentów o decyzji i rekompensacie przez swoją stronę internetową, ogłoszenie w ogólnopolskiej gazecie oraz e-mailach do osób, które wyraziły zgodę na przetwarzanie danych osobowych” - napisano w komunikacie.

UOKiK poinformował, że aby dostać rekompensatę trzeba będzie wykazać, że skorzystało się z promocji, pokazując świadectwo szkolne, dowód zakupów zrealizowanych w dniach 23-25 czerwca 2017 r. „Można też pokazać otrzymaną wtedy kartę rabatową, a jeśli klient już jej nie ma, wystarczy złożyć oświadczenie o udziale w promocji” - pisze Urząd

Radzi też, żeby zgłosić się po pieniądze możliwie szybko, bo można będzie to zrobić tylko do 19 grudnia tego roku. „Kwotę 60 zł klienci otrzymają na kartę bonusową, którą będzie można zrealizować w sklepach Media Expert przez rok” - podano w komunikacie.