Wielu pracodawców i przedsiębiorców oszczędności szuka przede wszystkim w ograniczaniu wydatków na pracowników. Tymczasem nieustanne podnoszenie ich kwalifikacji to nie tylko jedna z najlepszych inwestycji biznesowych, jakich można się podjąć, ale też gwarancja dobrej atmosfery w firmie i utrzymania pracowników na stanowiskach.

 

Szkolenia biznesowe dla firm - jakie są możliwości? 

Baza szkoleń dla firm jest nieograniczona - od szkoleń praktycznych dla działu HR czy kursów Excela, po rozwój umiejętności miękkich wśród pracowników, takich jak asertywność, komunikatywność czy zdolność do pracy w grupie. Szkolenia mogą dotyczyć bardzo praktycznych umiejętności, jak wspomniany Excel czy szerzej obsługa przydatnego w pracy oprogramowania. Z drugiej strony często wiedza, którą przekazują szkoleniowcy, wiąże się z doświadczeniem zawodowym i życiowym, pozwala na przekazanie inspiracji oraz skutecznych narzędzi na drodze rozwoju - tak jest w przypadku szkoleń menadżerskich czy sprzedażowych. 

Szkolenia otwarte a zamknięte - czym się różnią? 

Każda firma potrzebuje szkoleń - trudno wyobrazić sobie taki zawód, w którym nie jest zasadne nieustannie się rozwijać. Niemniej niektóre firmy poszukują takich rozwiązań, które pozwolą pracownikom rozwijać konkretne kompetencje wewnątrz zamkniętej grupy. Dotyczyć to może np. specyficznej niszy, którą dana firma się zajmuje. Z drugiej strony wiele firm organizuje po prostu zamknięte szkolenia w celu lepszej konsolidacji zespołu. Oprócz tego typu szkoleń istnieją też szkolenia otwarte, na których pojawić się mogą przedstawiciele różnych firm. Często takie szkolenia organizowane są w formule, w której każda osoba "z zewnątrz" może się na nie zapisać - indywidualnie bądź w ramach grupy pracowników jednej firmy. 

Udział w szkoleniach otwartych - czy to się opłaca?

Niezależnie od tego, czy myślisz o wysłaniu swoich pracowników na szkolenie otwarte, lub też chcesz zorganizować specjalnie dla nich szkolenie w formule zamkniętej, samo podjęcie decyzji o tego typu inwestycji stanowi już krok w dobrym kierunku. Szkolenia biznesowe mogą wpłynąć na sprawniejszą obsługę klienta w Twojej firmie czy wyższą sprzedaż. Przyczyni się też do lepszej motywacji wśród pracowników, ponieważ pokażesz im jako pracodawca, że zależy Ci na ich rozwoju. 

Szkolenia Katowice

Jeśli poszukujesz firmy szkoleniowej oferującej warsztaty lub kursy na terenie Katowic i okolic, zapoznaj się z ofertą Exbis. Exbis to firma szkoleniowa działająca w obszarze rozwoju osobistego, technik sprzedażowych i negocjacyjnych, szkoleń menadżerskich i wielu, wielu innych. Sprawdź: szkolenia Katowice