Od lutego 2017 r. studenci i słuchacze z całego świata, w tym również mieszkańcy Katowic, będą mieli niepowtarzalną szansę na dostęp do edukacji na najwyższym poziomie.Najstarszy uniwersytet w świecie anglosaskim oferuje bezpłatny kurs pt.: "From Poverty to Prosperity: Understanding Economic Development".

Uniwersytet Oksfordzki, od wielu lat piastujący najwyższe miejsca na Liście Szanghajskiej i innych międzynarodowych rankingach uczelni, otwiera się na świat, wchodząc we współpracę z internetową platformą edX, oferując całkowicie darmowy kurs w zakresie ekonomii. Od lutego każdy zainteresowany będzie mógł wejść na platformę i przystąpić do nauki, która potrwa 6 tygodni.

Zajęcia poprowadzi światowej klasy ekonomista, prof. Paul Collier, z jednego z oksfordzkich wydziałów - Blavatnik School of Government. Adepci dowiedzą się, jaką drogę muszą obrać społeczeństwa, by się bogacić, jakie są społeczne, polityczne i ekonomiczne aspekty rozwoju, oraz w jaki sposób powinna być kształtowana polityka rządu.

Co jest oczywiste, od uczestników wymaga się bardzo dobrej znajomości języka angielskiego. Dla chętnych, uniwersytet wraz z platformą internetową oferują opcjonalnie weryfikowalny certyfikat w cenie 49 dolarów.

https://www.edx.org/course/poverty-prosperity-understanding-oxfordx-oxbsg01x#!