Restauracja SiTG działała nieprzerwanie na popularnym Nikiszu od 4 grudnia 1989 r. jako interes rodzinny prowadzony przez ojca z synem.

Panowie przez lata zdobyli rzesze sympatyków i klientów nie tylko indywidualnych, ale również organizując setki przyjęć okolicznościowych dla grup zorganizowanych, w tym dla związków zawodowych i wielu instytucji m.in. z pobliskiej kopalni Wieczorek. Ciekawe wnętrze pasujące do klimatu Nikisza oraz tradycyjne menu na stałe wpasowały się w lokalny koloryt. Obiad w popularnym SiTG, a potem deser w Bifyju- bardzo częsta ścieżka na kulinarnej drodze dla wielu śląskich rodzin i przyjezdnych.

Jak dowiedzieliśmy się od właściciela lokalu Pana Janusza Zoka lokal będzie zamknięty w połowie maja i przeniesiony w nowe miejsce. Powód bardzo prozaiczny - ekonomia. Od połowy kwietnia w nowym miejscu (Katowice Podlesie, ul. Uniczowska 21) i pod nową nazwą "STODOŁA" pan Janusz z ojcem nadal będzie prowadził swój biznes gastronomiczny.

Wszystkich gości Nikisza zapraszamy na ostatnią okazję, żeby poczuć atmosferę restauracji na Nikiszu ale również i w nowe miejsce, żeby porównać oba lokale, a Panu Januszowi i jego ojcu pozostaje życzyć powodzenia i trzymania takiej jakości jak do tej pory. Nowy lokal na pewno odwiedzimy.
PH