12 lipca 2019 – Jutro w swój inauguracyjny kurs rusza nowa linia FlixBusa na trasie Kraków – Praga z przystankiem w Katowicach, dzięki czemu mieszkańcy stolicy Śląska dojadą bezpośrednio także do Zabrza, Gliwic, Hradec Králové czy Kudowy-Zdroju. Łącznie w sezonie letnim FlixBusem z Katowic można bezpośrednio dojechać do 100 miast.

Tego lata mieszkańcy Katowic mogą korzystać z wielu nowych opcji podróży FlixBusem – zarówno krajowych, jak i zagranicznych – komentuje Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBusa w Polsce i na Ukrainie –W ostatnich miesiącach zostały otwarte m.in. nowe połączenia do Chorwacji: Katowice – Split i Katowice – Pula, a także linia do Mediolanu czy Szczawnicy. Ogólnie oferta FlixBusa w Polsce, w porównaniu do miesięcy letnich ubiegłego roku, wzrosła o prawie 100%

FlixBusem z Katowic można obecnie dojechać do ponad 100 miast, a liczba odjazdów przekracza 90 na dobę. Na niektórych połączeniach z siatki operatora znajduje się także przystanek na lotnisku w Katowicach-Pyrzowicach.

Nowe międzynarodowe połączenie FlixBusa:

1310 Kraków – Praga (pierwszy kurs: 12.07)

Kraków MDA – Katowice – Zabrze – Gliwice – Nysa – Zloty Stok – Kłodzko – Polanica-Zdrój – Duszniki – Kudowa-Zdrój – Náchod – Hradec Králové – Praha

Przystanek FlixBusa w Katowicach znajduje się przy ulicy Piotra Skargi 19. Bilety na podróż można kupić na stronie lub w aplikacji mobilnej FlixBus, a także w jednym z 700 stacjonarnych punktów sprzedaży, m.in. na dworcach PKS. Ceny biletów zaczynają się od 4,99 zł.

 

Udogodnienia dla pasażerów

FlixBus oferuje szereg udogodnień dla pasażerów, w tym: system rezerwacji miejsc, toalety i gniazdka elektryczne na pokładzie oraz sporo przestrzeni na nogi. Niedawno na większości linii uruchomiony został także system rozrywki pokładowej, dzięki czemu po podłączeniu się do sieci Wi-Fi pasażerowie zyskują dostęp do darmowych filmów, seriali czy mini-gier. W cenę biletu wliczony jest również bagaż podręczny do 20 kg.