Cudowna roślinność o soczystych kolorach, długie plaże, przyjemny powiew wiatru znad oceanu i piękna, słoneczna pogoda nieomalże przez 12 miesięcy w roku - brzmi zachęcająco?

Nikogo więc nie dziwi, że Teneryfa https://carter.eu/kierunki/europa/hiszpania/teneryfa jest co roku odwiedzana przez kilka milionów osób w celach turystycznych. To tutaj można cieszyć się egzotycznymi widokami, nagrzanym w słońcu piaskiem i wakacyjnym klimatem przez cały rok.

Atrakcje Teneryfy

Ta największa hiszpańska wyspa składa się z dwóch krajobrazowych stref, oddzielonych od siebie górami. Południową Teneryfę charakteryzują piaszczyste plaże i cieplejsze wody oceanu. Północna część wyspy leży w strefie nieco chłodniejszego klimatu, dzięki czemu znajdziemy tam niezwykle bujną roślinność i liczne uprawy bananów.

Na Teneryfie znajdziemy dwie atrakcje turystyczne wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, mianowicie wulkan Teide i piękne historyczne miasteczko La Laguna. Ośnieżony szczyt wulkanu Pico del Teide, górujący nad wyspą ma imponującą wysokość 3718 m n.p.m. i jest najwyższym szczytem w Hiszpanii i jednocześnie najwyższym szczytem na wyspach Oceanu Atlantyckiego.

Stolicą wyspy jest urocze miasto Santa Cruz, liczące 206 tysięcy mieszkańców. Jedno z najciekawszych miejsc godne odwiedzenia to Park Sanabria, w którym znajdziemy ponad 200 gatunków roślin tropikalnych, w tym m.in.: srebrnoszare palmy z Madagaskaru, draceny, niesamowite kaktusy czy palmy kokosowe. W parku zobaczymy również wielobarwne papugi, a także wkomponowane w zieleń ciekawe instalacje sztuki współczesnej. Park García Sanabria utworzony został w 1920 roku i rozciąga się na ponad 70 tysiącach metrów kwadratowych. Jest to największy park przyrody na Wyspach Kanaryjskich.


Obserwacja delfinów i wielorybów

W Europie jest tylko kilka miejsc, w których możemy zaobserwować wieloryby i delfiny w ich naturalnym środowisku. Jedno z nich to Wyspy Kanaryjskie, w tym także wybrzeże Teneryfy. Dlatego odwiedzając wyspę warto poświęcić kilka godzin na rejs, a wrażenia pozostaną na lata.  

Ponad jedna trzecia znanych nam gatunków waleni zamieszkuje lub odwiedza czasowo wody obmywające Wyspy Kanaryjskie. Odwiedzający posiadają nieomalże 100% gwarancję zobaczenia delfinów butlonosych i wielorybów pilotów. Wyróżnić można 21 różnych gatunków waleni pływających w wodach Teneryfy, począwszy od ogromnego wieloryba płetwala błękitnego, przez grindwala krótkopłetwego a skończywszy na orce. Choć oglądanie wielorybów i delfinów w Europie należy zwyczajowo do letnich aktywności, to Teneryfa oferuje tą atrakcję przez cały rok.

Wakacje z golfem na Teneryfie i luksusowe hotele

Wyspa zachwyca nie tylko ciepłym oceanem, pachnącymi kwiatami i buja roślinnością, ale to także fantastyczny kierunek dla miłośników golfa. Na Teneryfie znajdziemy łącznie dziewięć pól golfowych, z czego 2 najlepsze z nich to:

Abama Golf w Guia de Isora – 18 dołkowe, przy 5* luksusowym hotelu.

Biuro podróży CARTER® oferuje pakiety pobytowe  w luksusowym hotelu  The Ritz Carlton Abama łączące golf z relaksem na prywatnej, piaszczystej plaży. Pole golfowe zostało zaprojektowane w 2005 roku przez zawodowego golfistę i słynnego architekta pól golfowych Dave’a Thomasa. To wspaniałe miejsce na południowym zachodzie Teneryfy, zarówno na grę w golfa jak i wypoczynek z cudownym widokiem na sąsiednią wyspę La Gomera. Pole golfowe w Abama Golf & Spa Resort przystosowane jest do każdego handicapu. Posiada 22 stawy połączone kaskadami i bunkry z piaskiem oraz usługę dostawy świeżych owoców.

 

Golf Costa Adeje – 18 dołkowe, czynne przez cały rok. Teren, na którym obecnie znajduje się pole golfowe porastały wcześniej plantacje bananów. Zostały po nich interesujące elementy krajobrazu, jak na przykład murki z kamienia, które oddzielają od siebie niewielkie płaskowyże. Obszerne greeny gwarantują ciekawą grę, a dodatkowych wrażeń dostarcza zapierający dech w piersiach widok na Atlantyk.

Pozostałe pola golfowe to: Amarilla Golf, Buenvista Golf, Centro de Golf Los Palos ( 9 dołkowe), Golf del Sur, Golf Las Americas, Real Club de Golf de Tenerife.

12 miesięczny sezon I łagodny całoroczny klimat oscylujący w granicach 20-25 stopni Celsjusza powoduje że Teneryfa jest prawdziwym rajem dla golfistów.

Wyspy Kanaryjskie, a w szczególności Teneryfa, to synonim pięknych i udanych wakacji oraz niezapomnianych wrażeń.

Biuro podróży CARTER® www.carter.eu specjalizuje się w luksusowych wakacjach oraz w wyjazdach golfowych.

 

Inspiracje podróżnicze i relacje z wyjazdów:

https://carter.eu/blog/wycieczki-na-teneryfe-6-najlepszych-hoteli/Zainteresowały Cię ekskluzywne wczasy z biurem podróży CARTER?

Zapraszamy do kontaktu i wizyty w naszym biurze :

tel: 22 392 60 16/17 , kom.: 509 601 246,  travel@carter.eu

Biuro ul. Hoża 50/23 w Warszawie

https://www.instagram.com/carter_luksusowe_wakacje/

https://www.youtube.com/channel/UCYYiTTsOkKPm7UEmaXpheRQ/videos