29 lipca rozpoczyna się Tydzień Kultury Beskidzkiej. Potrwa do 6 sierpnia.

W 9 miejscowościach: Wiśle, Szczyrku, Żywcu, Makowie Podhalańskim, Oświęcimiu, Ujsołach, Jabłonkowie, Istebnej i Bielsku-Białej odbędą się występy polskich i zagranicznych artystów, barwne korowody i wiele imprez towarzyszących.

Tydzień Kultury Beskidzkiej odbędzie się po raz 54. To największa w Polsce i jedna z największych na świecie imprez folklorystycznych. Podczas tej edycji wystąpi 4000 artystów – tancerzy, śpiewaków i muzyków – z blisko 100 zespołów pieśni i tańca z kilkunastu krajów.

TKB obejmuje: Festiwal Folkloru Górali Polskich w Żywcu, Międzynarodowe Spotkanie Folklorystyczne w Wiśle, Gorolskie Święto w Jabłonkowie, Festyn Istebniański w Istebnej, Wawrzyńcowe Hudy w Ujsołach. W jego ramach odbędą się również liczne koncerty góralskich kapel, uliczne korowody, wystawy sztuki oraz imprezy towarzyszące, między innymi wyścig kolarski Tour de Pologne na odcinku Jaworzno-Szczyrk.

54 Tydzień Kultury Beskidzkiej honorowym patronatem objęli Marszałek Województwa Śląskiego Wojciech Saługa oraz Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa.