Wielu z nas kojarzy wynajem samochodów z wysokimi kosztami. Jednak tak naprawdę za usługę tego rodzaju wcale nie musimy płacić bardzo dużo! Ile kosztuje wypożyczenie samochodu w największych miastach w Polsce?

Wybierasz się w podróż służbową pociągiem? A może chcesz wybrać się na wycieczkę autokarem na drugi koniec Polski? W takim przypadku pomyśl o skorzystaniu z usług wypożyczalni samochodowych. Bardzo często wynajem samochodów kojarzymy z wysokimi wydatkami – nie tylko z samym kosztem wypożyczenia, ale też kaucji i innych opłat. Jednak tak naprawdę za usługę wcale nie trzeba płacić bardzo dużo!

Wynajem samochodów – nawet poniżej 50 złotych na dzień!

Czy wynajem samochodów Katowice zawsze kojarzył Ci się z wydatkami rzędu kilkuset złotych dziennie? Czas zaktualizować swoje informacje! Dzisiaj wynajem samochodów w większości wypożyczalni w dużych miastach rozpoczyna się już od około 50 złotych za dobę! Tyle zapłacimy za wypożyczenie samochodów niższej klasy, na przykład popularnego Fiata Pandę. Gdy będziemy chcieli zdecydować się na auto nieco większe, wtedy koszt pójdzie w górę o kilkadziesiąt złotych. Za około 80 złotych za dobę możemy wynająć Fiata 500, Toyotę Aygo, Skodę Citigo. Gdy będziemy szukali samochodów większych, także luksusowych, koszty przekroczą już 100 złotych za dobę. Warto przy tym wskazać, że jeśli zdecydujemy się na wynajem długoterminowy, wówczas cena za jedną dobę może być jeszcze niższa!

Wynajem samochodów – dodatkowe koszty

Gdy wybieramy wynajem samochodów, z usługą tego rodzaju mogą być także powiązane dodatkowe wydatki. Warto jednak zaznaczyć, że nie zawsze stosują je wszystkie wypożyczalnie, dlatego warto sprawdzić ceny bezpośrednio na ich stronach internetowych. Pierwszym kosztem może być kaucja. Wynosi ona zazwyczaj od 500 złotych do kilku tysięcy złotych i zależna jest od wartości pojazdu. Można wpłacić ją gotówką albo kartą – wtedy ma postać blokady. Po oddaniu auta otrzymujemy kaucję z powrotem. Powinniśmy także zwrócić uwagę, czy wynajem samochodów nie jest związany z limitem kilometrów. Auta bez limitu są tańsze w wynajmie, ale po jego przekroczeniu dopłacimy za każdy kilometr. Gdy planujemy dłuższe podróże, wybierzmy wynajem samochodów bez limitu. Także sprawdźmy, jakie ubezpieczenie jest zawarte w cenie wynajmu. Niekiedy warto dopłacić za dodatkową ochronę. Jest to zwykle koszt kilkudziesięciu złotych.