Zakup apartamentu to bardzo kosztowna inwestycja, którą trzeba dokładnie przemyśleć, aby mieć pewność, że nowe mieszkanie spełni oczekiwania właściciela na każdym poziomie: zarówno estetycznym, jak i funkcjonalnym. Firmy deweloperskie realizujące nowe projekty mieszkaniowe w stolicy Górnego Śląska bardzo dobrze odczytują trendy i oferują interesujące nieruchomości dla najbardziej wymagających klientów. Apartamenty na sprzedaż w Katowicach charakteryzują się kilkoma szczególnymi cechami, które decydują o ich atrakcyjności na rynku pierwotnym. Sprawdzamy obowiązujące trendy, by ułatwić podjęcie decyzji potencjalnym inwestorom.

Lokalizacja w centrum lub w śródmieściu

To w zasadzie warunek konieczny dla osób zainteresowanych apartamentami na sprzedaż w Katowicach. Deweloperzy dobrze wiedzą, że prywatni inwestorzy utożsamiają słowo „apartament” ze znakomitą lokalizacją, a precyzyjniej – z centrum miasta. Powodem jest to, że decydując się na zakup prestiżowej nieruchomości, oczekujemy najwyższego poziomu komfortu. Tego nie zapewnią dzielnice obrzeżne, a tym bardziej tereny podmiejskie.

Potwierdzeniem tej obserwacji są decyzje inwestycyjne firm deweloperskich. Aktualnie apartamenty na sprzedaż w Katowicach powstają przede wszystkim w ścisłym centrum miasta lub jego bezpośrednim sąsiedztwie. Bardzo dobrym przykładem będzie tutaj nowa inwestycja w portfolio firmy TDJ Estate, czyli Pierwsza Dzielnica. Ten zespół mieszkaniowy, na który złożą się apartamenty o różnych metrażach, powstaje przy ulicy Góreckiego, nieopodal modnej dzielnicy Koszutka, a więc w katowickim śródmieściu.

Dlaczego nabywcy apartamentów celują w centralną lokalizację? Chodzi głównie o wygodę codziennego życia: brak uciążliwych dojazdów i uzależnienia się od samochodu, bezproblemowy dostęp do miejskiej infrastruktury, dobrze rozwinięta komunikacja publiczna, mnóstwo sklepów, punktów usługowych, klubów, restauracji, placówek oświatowych – to rzeczy, o których mieszkańcy podmiejskich terenów mogą tylko pomarzyć.

Funkcjonalność osiedla

To oczywiste, że osoby zdecydowane na zakup apartamentu w Katowicach muszą sięgnąć nieco głębiej do kieszeni. W zamian jednak mają prawo oczekiwać czegoś „ekstra” i otrzymują to nie tylko we własnych czterech ścianach. Firmy deweloperskie realizujące prestiżowe projekty mieszkaniowe w stolicy Górnego Śląska kładą nacisk na to, aby gotowe już osiedla stwarzały mieszkańcom bardzo komfortowe warunki.

Tutaj ponownie warto wspomnieć o Pierwszej Dzielnicy – na terenie tej inwestycji znajdzie się bowiem kilka ciekawych udogodnień. Przykładem może być strefa coworkingowa, czyli coś zupełnie nowego na katowickim rynku mieszkaniowym. Strefa umożliwi mieszkańcom wykonywanie obowiązków zawodowych bez konieczności opuszczania terenu osiedla, co przede wszystkim wpisuje się w trend pracy zdalnej i freelancingu.

Dodatkowo mieszkańcy Pierwszej Dzielnicy będą korzystać z pralni, bawialni czy parkingu podziemnego. Na dolnych kondygnacjach budynków deweloper stworzy przestrzeń na lokale usługowo-handlowe, w tym sklepy, restauracje, a nawet przedszkole.

Szeroki wybór metraży

Apartament powszechnie kojarzy się z mieszkaniem o bardzo dużym metrażu, jednak gdy weźmiemy pod uwagę standard wykończenia, prestiżową lokalizację oraz udogodnienia klasy premium na terenie osiedla, to definicję tego słowa spokojnie mogą wyczerpywać również znacznie mniejsze lokale.

W ramach inwestycji Pierwsza Dzielnica deweloper zaoferuje nabywcom z jednej strony ekskluzywne penthouse’y na najwyższych kondygnacjach (o powierzchniach od 102 do 231 metrów kwadratowych), a z drugiej między innymi mieszkania dwupokojowe czy kawalerki. Łącznie w ramach pierwszego etapu inwestycji powstaną trzy 12-kondygnacyjne budynki, w których znajdzie się 265 mieszkań. Dzięki temu na zakup apartamentu mogą sobie pozwolić również osoby dysponujące mniejszym kapitałem.

Więcej niż standard

Bardzo charakterystyczna dla apartamentów na sprzedaż w Katowicach, które aktualnie znajdują się w ofertach firm deweloperskich, jest ponadprzeciętna jakość wykonania zarówno samych mieszkań, jak i całych budynków wielorodzinnych oraz osiedlowej infrastruktury. Nabywcy muszą mieć przecież poczucie, że kupują nieruchomość nietuzinkową pod względem architektonicznym, wyjątkowo funkcjonalną oraz gwarantującą im najwyższy komfort codziennego życia.

Odpowiedzią na te oczekiwania będą apartamenty w Pierwszej Dzielnicy – nieprzeciętnie wysokie, dobrze doświetlone, wyposażone w logotermy, oferujące dostęp do przeszklonych tarasów.

Zakończenie pierwszego etapu budowy osiedla Pierwsza Dzielnica planowane jest na III kwartał 2021 roku. Wtedy pierwsi właściciele odbiorą klucze do swoich nowych apartamentów. Biuro sprzedaży mieszkań mieści się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym przy pl. Sławika i Antalla 1. Więcej szczegółów na temat inwestycji można znaleźć na jej oficjalnej stronie internetowej www.pierwszadzielnica.pl.