Katowice to serce aglomeracji górnośląskiej – jedno z najprężniej rozwijających się miast w całym kraju. Biznes dobrze prosperuje nie tylko dzięki dostępności wysoko wykwalifikowanych kadr, lecz również infrastrukturze. Miasto od lat wyróżnia doskonała komunikacja z resztą kraju, dzięki sieci dróg i dostępności połączeń kolejowych. Wraz z nowymi miejscami pracy na Górnym Śląsku, powstają też nowe mieszkania. Katowice oferują szeroki wybór nowych lokalizacji. Dziś przyjrzymy się tym najbardziej atrakcyjnym.

Trzy Stawy – luksusowe mieszkania blisko natury, ale i centrum miasta

Dolina Trzech Stawów to jedna z najbardziej prestiżowych lokalizacji dostępnych w całych Katowicach. Bliskość terenów rekreacyjnych, dużego centrum handlowego (3 Stawy), a jednocześnie ścisłego centrum Katowic to kombinacja, której poszukują osoby chcące nabyć nowe mieszkania. Katowice oferują niewiele równie dogodnych lokalizacji. Nic dziwnego, że właśnie tu powstają luksusowe apartamenty, takie jak Murapol Apartamenty Trzy Stawy, których atutem jest nie tylko położenie, lecz również nowoczesna architektura osiedla oraz udogodnienia rodem z miast przyszłości, takie jak ładowarki do samochodów elektrycznych.

Dąb – zamieszkaj nieopodal Parku Śląskiego

Drugim adresem, który warto sprawdzić przed zakupem mieszkania w Katowicach, jest dzielnica Dąb, w której obrębie powstaje kilka nowych ciekawych inwestycji. Dojazd z okolicy ulicy Baildona do centrum Katowic nie powinien zająć więcej niż 10 minut, a na dworzec możemy dojść nawet piechotą. W trakcie spaceru, bez wsiadania do auta czy autobusu, dotrzemy do większości punktów usługowych, których możemy potrzebować na co dzień. Są tu restauracje, apteki, liczne sklepy oraz duże centrum handlowe Silesia City Center. Powstające w tym rejonie inwestycje cechują się ultranowoczesną architekturą oraz rozwiązaniami z rodziny smart home, których poszukują mieszkańcy największych polskich miast.

Południowy zachód – wygodne mieszkania w dobrej cenie

W okolicach ulicy Nasypowej, czyli w południowo-zachodniej części miasta, również powstają ciekawe nowe mieszkania. Katowice kuszą licznymi atrakcjami zlokalizowanymi właśnie w tej okolicy. Prawdopodobnie najbardziej znaną jest kultowe Kąpielisko Rolna, latem działa tu kompleks rekreacyjny złożony z głębokiego basenu, brodzika dziecięcego oraz zjeżdżalni, a zimą można skorzystać z sauny czy siłowni. W okolicy jest też kilka parków oraz wszystkie największe sieci spożywcze, banki i centra medyczne. Ta okolica jest więc samowystarczalna. Kupując mieszkanie w tej lokalizacji możemy liczyć na bardzo dobry stosunek ceny do jakości mieszkania, które kupujemy. Nie obciążając bardzo mocno budżetu, zamieszkamy w wygodnej lokalizacji, a dzięki rozwiniętej infrastrukturze drogowej szybko dojedziemy do pracy czy szkoły.