Miejsce, w którym będą powstawały projekty w wielu dziedzinach, gdzie nauka, technologia będą kluczem do poszukiwania nowych rozwiązań i udoskonaleń przydatnych w codziennym życiu. Właśnie ruszył nabór przyszłych najemców miejskiego inkubatora przedsiębiorczości Rawa.Ink, który będzie przestrzenią do wymiany wiedzy, przepływu myśli i idei.

- Miejski Inkubator Przedsiębiorczości Rawa.Ink to atrakcyjne warunki dla rozwoju przedsiębiorczości, w szczególności sektora MŚP oraz start-up’ów. Lokalizacja w ścisłym centrum dodaje atrakcyjności. To kolejne nasze działanie budujące współpracę między samorządem, uczelniami, biznesem oraz lokalną społecznością – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

 

Miejski Inkubator Przedsiębiorczości zlokalizowany przy ul. Teatralnej 17a, będzie pełnił funkcję przestrzeni dostępnej w ramach najmu, oferującej pomoc w zakresie optymalizacji procesów doskonalenia pomysłu biznesowego, promocji oraz networking’u. W celu zaspokojenia różnorodnych potrzeb najemców oraz użytkowników, utworzona została kompleksowa infrastruktura składająca się z stref:

  • coworkingowej – otwartego miejsca spotkań oraz miejsca organizacji szkoleń, warsztatów, konferencji i innych wydarzeń ułatwiających tworzenie sieci kontaktów;
  • pracy indywidualnej – przestrzeni przeznaczonej do najmu biurek do pracy indywidualnej;
  • business – strefy zlokalizowanej na piętrze, przeznaczonej dla rozwijającej się działalności mikro i małych firm;
  • fab-lab – przestrzeni podzielonej na pracownie, umożliwiające stworzenie realnych rzeczy na podstawie własnych projektów.

 

- W nieograniczonym zakresie będziemy współpracować, aby tworzyć inteligentną i inspirującą przestrzeń dla mieszkańców, studentów, przedsiębiorców i wszystkich zainteresowanych innowacyjną gospodarką. Projektanci, graficy, architekci, web deweloperzy, fotograficy, ilustratorzy, przedsiębiorcy, freelancerzy, samozatrudniający się, rzemieślnicy i wielu innych znajdzie tu ciekawe dla siebie aktywności. W Rawa.Inkbędzie można rozwijać swoją firmę i kolejne projekty. Ponadto oferować będziemy programy wsparcia: szkolenia, warsztaty, imprezy branżowe, jak również możliwość podjęcia działań w Międzynarodowym Inkubatorze Przedsiębiorczości – wyjaśnia Barbara Miś, kierownik referatu małych i średnich przedsiębiorstw w wydziale obsługi inwestorów.

 

Kto i jak może skorzystać z oferty Rawa.Ink

Powierzchnia Rawa.Ink może zostać udostępniona wnioskodawcom mającym na dzień podpisania umowy najmu zarejestrowaną działalność gospodarczą w Katowicach i działającym nie dłużej niż 3 lata lub osobom fizycznym, nieprowadzącym działalności gospodarczej, które w wyniku naboru otrzymały biurko lub biuro w Rawa.Ink, a które przedłożą dokument rejestracyjny firmy w Katowicach w terminie do 14 dni od dnia rozstrzygnięcia naboru. Nabór przyszłych najemców biurek i biur w Rawa.Ink prowadzony jest w sposób ciągły do momentu wyczerpania wolnych miejsc. W przypadku zwolnienia się biurka/biura odpowiednia informacja będzie umieszczana na stronie internetowej Rawa.Ink.

 

W ofercie znajdziemy wynajem biura w trzech pakietach: standard, standard plus i premium, w których znajdziemy m. in. dostęp do stref inkubatora przedsiębiorczości, bezpłatny wydruk, ale także w zależności od pakietu dostęp do sali konferencyjnej, czy fab-lab. Cena najmu biura zaczyna się od 1500 zł miesięcznie w tym wliczone są także opłaty za sprzątanie, serwis maszyn, wywóz śmieci, ochronę i media. Wynajem biurek również funkcjonuje w trzech pakietach, które zaczynają się od 400 zł/miesiąc.  Szczegółowa oferta znajduje się na stronie https://rawaink.katowice.eu a także przesyłamy w załączeniu w wersji pdf.