Hotel stanie w sercu Katowic, przy ulicy Młyńskiej, koło głównego dworca kolejowego i centrum handlowego Galeria Katowicka. Inwestor - UBM Development - powierzył zarządzanie nim firmie Accor.

Otwarcie hotelu ma nastąpić do końca 2020 roku - zapowiada Accor w komunikacie. Mercure Katowice City Center będzie miał 268 pokojów, restaurację Winestone, zaplecze konferencyjne, centrum fitnessu i podziemny parking.

- Nie ukrywamy, że naszą ambicją jest uczynienie z tego hotelu miejsca, w którym wypada bywać - mówi dyrektor zarządzający UBM Development Rudolf Grossmayer, cytowany w komunikacie.

- Wybraliśmy markę Mercure ze względu na jej elastyczność i możliwość stworzenia hotelu lifestylowego, takiego jak Mercure Kraków Stare Miasto. Katowice wyrastają na wiodącą metropolię w południowej części Polski, oferującą doskonałe możliwości biznesowe, z inspirującymi miejscami na wypady weekendowe i doskonałą sceną artystyczną. Miasto zasługuje na znakomicie położony hotel średniej kategorii - dodaje Grossmayer.

Mercure Katowice City Center będzie trzecim obiektem Accoru w Katowicach, po Novotelu i Ibis Budget.