Zbliżają się 45. urodziny Spodka. Godna rocznica, więc będzie też godnie obchodzona. Koncert gwiazd, które przez te dziesiątki lat zachwycały katowicką publiczność. A także inne atrakcje.

Lady Pank, Myslovitz, Miuosh, Kaliber 44, Marek Piekarczyk i zespół Cree w urodzinowym koncercie z repertuarem największych hitów, które rozbrzmiewały w Spodku na przestrzeni minionych lat. Animacje dla dzieci, zabawy i gry interaktywne, spotkania i treningi z udziałem znanych sportowców, zwiedzanie Spodka z wyjątkowymi przewodnikami, debata urbanistów, socjologów, architektów i wieczorny bankiet – 22 października br. odbędą się 45. urodziny Spodka.

– Spodek, jeden z najbardziej rozpoznawalnych obiektów w Polsce, ikona architektury i symbol Katowic, obchodzi w tym roku swoje 45. Urodziny – mówi Wojciech Kuśpik, prezes PTWP Event Center, firmy, która zarządza obiektem od maja br.

Jubileusz Spodka odbędzie się 22 października br. Przybierze formułę dnia otwartego, który zwieńczy koncert gwiazd oraz wieczorny bankiet.

Program jubileuszu obejmuje m.in.: animacje dla dzieci, zabawy i gry interaktywne, malowanie laurek dla Spodka i wyświetlanie prac na ekranie przed obiektem oraz atrakcje sportowe – spotkania i treningi z udziałem znanych sportowców na sali gimnastycznej. W tym wyjątkowym dniu po Spodku oprowadzać będą znane, związane z halą osoby. Odbędzie się także debata „Co dalej ze Spodkiem" z udziałem urbanistów, socjologów i architektów.

Uczestnicy urodzinowego koncertu dla Spodka usłyszą największe hity, które rozbrzmiewały podczas koncertów wielkich gwiazd na przestrzeni minionych lat. 22 października br. wystąpią artyści związani ze Spodkiem, m.in. jeden z najpopularniejszych polskich zespołów rockowych – Lady Pank, wywodzący się z regionu zespół Myslovitz, który zagra utwory zagranicznych gwiazd specjalnie zaaranżowane na ten wieczór, katowiccy raperzy Miuosh i Kaliber 44, wokalista i lider zespołu TSA Marek Piekarczyk oraz zespół Cree w repertuarze Dżemu.

Szczegółowy program i bilety:

http://www.spodekkatowice.pl/pl/urodziny-spodka/103/