Osiem najlepszych żeńskich drużyn CS:GO będzie walczyło w Intel Challenge o nagrody z puli 50 000 dolarów w dniach od 28 lutego do 2 marca 2019 roku.

Intel Challenge wystartowało w 2015 roku jako platforma do rywalizacji dla zawodniczek na światowych scenach. Ta przełomowa inicjatywa stworzona przez ESL, Intel i AnyKey ma na celu dalszy wzrost zróżnicowania w esporcie i danie okazji kobiecym ekipom CS:GO do zaistnienia.

Team Dignitas, czyli mistrz Intel Challenge Katowice 2018, otrzyma bezpośrednie zaproszenie do fazy grupowej turnieju, która odbędzie się 28 lutego. Pozostałe sloty zostaną zapełnione na drodze kwalifikacji online, które odbędą się w czterech regionach: Europie, Azji, Ameryce Północnej i AMeryce Południowej. Harmonogram przedstawia się następująco:

  • Team Dignitas, mistrz z 2018 roku (bezpośrednie zaproszenie)
  • 25 stycznia - kwalifikacje EU #1 - 1 slot
  • 28 stycznia - kwalifikacje EU #2 - 1 slot
  • 30 stycznia - kwalifikacje EU #3 - 1 slot
  • 2 lutego - kwalifikacje EU #4 - 1 slot
  • 25 stycznia - kwalifikacje azjatyckie - 1 slot
  • 26 stycznia - kwalifikacje północnoamerykańskie - 1 slot
  • 27 stycznia - kwalifikacje południowoamerykańskie - 1 slot


Kliknij tu, by zapisać się do kwalifikacji!*
*Należy mieć na uwadze, że zapisy do kwalifikacji zostaną zamknięte godzinę przed startem rozgrywek.

- W świecie, w którym każdy może wziąć udział w turniejach ESL, uważamy, że nie ma powodów, dla których kobieta nie powinna być mistrzynią w największych turniejach - powiedział Michał Blicharz, Vice President of Pro Gaming w ESL. - Wraz z firmą Intel stworzyliśmy Intel Challenge, aby pomóc promować godne do naśladowania wzorce kobiet w esporcie z nadzieją, że zainspiruje to nowe zawodniczki do podejmowania wyzwań i prób sięgnięcia po najwyższe tytuły na świecie.

- Esport i gry łączą ludzi na całym świecie w sposób, który wcześniej nie był możliwy - przyznał John Bonini, VP of VR, Gaming and Esports w Intel. - Firma Intel jest zaangażowana w dostarczanie światowej klasy doświadczeń związanych z esportem, co obejmuje także wspieranie ważnych naszym zdaniem inicjatyw takich jak Intel Challenge, których celem jest zachęcenie szerokiego grona odbiorców do rywalizacji esportowej.

- Intel Challenge to turniej, dzięki któremu mamy okazję pokazać zmagania najlepszych zawodniczek esportowych na świecie, rozgrywane na jednej z największych scen esportowych - oznajmił Morgan Romine PhD, Director of Initiatives at AnyKey. - Są one wzorem do naśladowania dla aspirujących zawodniczek, a ich rywalizacja wzbudza zawsze wiele emocji.

Śledź IEM na Twitterze i Facebooku by być na bieżąco z tym, co będzie siedziało na IEM Katowice.

Po szczegółowe informacje na temat inkluzywności i różnorodności w esporcie polecamy zajrzeć na profile AnyKey na Twitterze i Facebooku.