Największy w Polsce i największy w tej części Europy. Śląski rollercoaster zostanie odpalony już w przyszłym roku.

W Wesołym Miasteczku w Parku Śląskim już trwa budowa gigantycznej kolejki górskiej. Wagoniki będą wjeżdżały na wysokość 40 m. Czyli znajdą się wyżej niż dachy katowickich wieżowców. I stąd... na łeb, na szyję w dół.

Dlatego jazda taką kolejką to świetna zabawa, ale tylko dla osób o mocnych nerwach. Pozostawia niezapomniane wrażenia. Wagoniki będą pędziły nawet z prędkością 95 km/h. Wyobraźcie sobie te przeciążenia podczas wykonywania pętli i jazdy po łukach. Od samego myślenia człowieka przechodzą dreszcze.

Długość kolejki to 908 m. Na trasie będą aż 4 pętle. Pod względem parametrów śląski rollercoaster zaliczać się będzie do największych w Europie. Z pewnością nie ma równych w Polsce, w Czechach czy na Węgrzech.

Kolejce nadano imię Lech. Zapewni ona nie tylko olbrzymią dawkę adrenaliny, ale przeniesie nas również w przeszłość. Do czasów pierwszych Piastów – właśnie legendarnego założyciela państwa Polan – Lecha. Stąd kolejce ma towarzyszyć niezwykła oprawa scenograficzna, nawiązująca do legendarnej przeszłości. Oczywiście symbolem kolejki Lech musiał zostać biały orzeł. Uosabia dynamikę rollercoastera i zaprasza na ekstremalną jazdę w odległą przeszłość Polan.

Zobacz wizualizacje poniżej (Źródło: Wesołe Miasteczko w Chorzowie).