Stowarzyszenia Fabryka Inicjatyw Lokalnych wraz z mieszkańcami oraz Miastem Katowice, serdecznie zaprasza na XII edycję JARMARKU NA NIKISZU, który w tym roku upłynie pod znakiem piernika.

Tak jak w poprzednich latach zachęcamy do skorzystania podczas JNN z bezpłatnej komunikacji publicznej. Na czas imprezy zostaną uruchomione specjalne linie autobusowe z Katowic: S1 i S2, które będą obsługiwać m.in. parkingi jarmarkowe.

Linia S1 kursować będzie w relacji: Katowice Mickiewicza – Nikiszowiec Kościół (stanowisko przy ul. Nałkowskiej, przy lodowisku), z częstotliwością co 20 minut w piątek, oraz co 15 minut w sobotę i niedzielę. Połączenie obsługiwane będzie autobusami elektrycznymi na poziomie 94% wszystkich realizowanych kursów.

 

Linia S2 kursować będzie w relacji: Katowice Fabryka Porcelany – Katowice Cmentarz Komunalny – Nikiszowiec Kościół (stanowisko przy ul. Nałkowskiej, przy lodowisku), z częstotliwością co 15 minut w sobotę i niedzielę.

Więcej info nt. bezpłatnej komunikacji podczas JNN: www.metropoliaztm.pl/pl/s/bezplatnie-na-jarmark-na-nikiszu-2019

W tym roku na odwiedzających czekać będzie ok. 1500 miejsc parkingowych wokół Nikiszowca. Bezpłatne znajdują się w okolicy Porcelany Śląskiej, przy Cmentarzu Komunalnym przy ul. Murckowskiej, na terenie Galerii Szyb Wilson oraz przy Szpitalu Mavit przy ul. Szopienickiej. Parkingi najbliżej – w tym "Parking Pułaski" oraz "Parking Poniatowski" – będą płatne. Osiedle Nikiszowiec, w tym ul. Nałkowskiej są w tym roku zamknięte dla wjazdu samochodów – za wyjątkiem mieszkańców.

Parkingi JNN 2019.pdf

 

Inne atrakcje:

Podczas Jarmarku wolontariusze Centrum Zimbardo prowadzić będą zbiórkę publiczną. Pieniądze przeznaczone zostaną na wyjazd edukacyjno-integracyjny młodzieży oraz wsparcie lokalnego zespołu NIE. 6 grudnia po sąsiedzku w Muzeum Historii Katowic przy ul. Rymarskiej 4, zapraszamy na wernisaż wystawy pt. "Pierniki. Podróż do krainy zmysłów". 8 grudnia przy ul. Krawczyka będzie można wziąć udział w akcja „Dar za Dar" – choinka dla krwiodawcy, organizowanej przez Fundację Kropla Życia, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach oraz Lasy Państwowe.

 

W tym roku Partnerami JNN są:

Tauron Polska Energia, Polski Fundusz Rozwoju, Towarzystwo Budownictwa Społecznego
w Katowicach, Śląski Bank Spółdzielczy „Silesia" w Katowicach, Cukiernia&Piekarnia  Michalski, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Katowicach, Parafia św. Anny, Muzeum Historii Katowic, Droneland, Fundacja Kropla Życia im. A. Mróz-Olszewskiej, Regionalne Centrum Krwiolecznictwa i Krwiodawstwa w Katowicach, Porcelana Bogucice, Fabryka Porcelany, Prodiż Nero, Wielka Fabryka Elfów.

Patroni medialni:

RMF FM, Dziennik Zachodni, TVP Katowice.

 

Impreza została objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Katowice.

Jarmark Na Nikiszu współfinansowany jest ze środków budżetu Miasta Katowice w ramach inicjatywy lokalnej pn. „Odpust i Jarmark - nikiszowieckie wydarzenia integracyjne".

 

Więcej informacji na temat wydarzenia: www.facebook.com/JarmarkNaNikiszu/