Data wydarzenia: 29.07.2017 16:00 - 29.07.2017 23:00
Miejsce wydarzenia: Park Leśny Doliny Trzech Stawów

Tegoroczna trasa koncertowa Lata z Radiem ma swój przystanek w Katowicach. 29 lipca gwiazdy polskiej piosenki zaśpiewają na scenie w Parku Leśnym Doliny Trzech Stawów.

Wakacyjna audycja Programu Pierwszego Polskiego Radia podróżuje po kraju z trasą koncertową od początku lat 90., zanosząc najlepszą polską muzykę w najdalsze zakątki.

Do Katowic polskie Radio zaprosiło trzy gwiazdy, każdą z innej, muzycznej konstelacji. Wieczór rozpocznie Maleo Reggae Rockers. Zespół Darka Majelonka najwyżej na polskiej scenie muzycznej niesie sztandar Boba Marleya, głosząc w piosenkach jego przesłanie miłości i wolności.

Drugą gwiazdą będzie Małgorzata Ostrowska. Wokalistka jest niekwestionowaną ikoną polskiego rocka od lat 80., kiedy wraz z Lombardem zapisała się w historii takimi przebojami jak „Szklana pogoda” czy „Droga Pani Telewizji”.

Na finał porwie nas energia prosto z Tatr, którą przyniesie zespół Zakopower. Sebastian Karpiel-Bułecka ze swoimi świetnymi muzykami i odpowiedzialny za kompozycje i produkcje Mateusz Pospieszalski fenomenalnie pożenili folklor z rockowym brzmieniem.

Każdy koncert z cyklu Lato z Radiem to także atrakcje pozamuzyczne. Kto wybierze się do Parku Leśnego na rozpoczęcie imprezy o godz. 16, spotka tam Macieja Pola, jednego z najbardziej znanych polskich iluzjonistów.

Program:

godz. 16 – rozpoczęcie

godz. 16.25 – występ Macieja Pola

godz. 17.45 ­– koncert Maleo Reggae Rockers

godz. 19.35 – koncert Małgorzaty Ostrowskiej

godz. 21.35 – koncert Zakopower

Wstęp wolny