W niedzielę pierwszy koncert promenadowy w parku Kościuszki.

Miłośnicy dobrej muzyki wiedzą to od lat – w lipcu i sierpniu życie muzyczne Katowic przenosi się do parku Kościuszki, gdzie co niedzielę setki osób słuchają Koncertów promenadowych.

Pierwszy koncert już 1 lipca. Błękitne niebo nad głowami, zieleń dookoła i wspaniale zespoły muzyczne – tak w skrócie wygląda „sala koncertowa”, na którą w każdą letnią niedzielę zamienia się łąką za pomnikiem Tadeusza Kościuszki.

1 lipca, godz. 11

MUZYCZNE OBLICZA NIEPODLEGŁOŚCI

W programie: J. Strauss, V. Monti, W. Kilar

Występuje „AQuartet”

w składzie:

Monika Schmidt – I skrzypce

Adriana Urbacz – II skrzypce

Radosław Mikołajczyk – altówka

Joanna Jerchel – wiolonczela

Koncerty promenadowe od ponad 20 lat przyciągają publiczność spragnioną kontaktu z muzyką i jednocześnie z przyrodą. Tylko deszcz może przerwać tę sielankę – w przypadku zachmurzonego nieba, koncerty przenoszone są do sali koncertowej Miasta Ogrodów, gdzie zaczynają się o godz. 11.30.

W te wakacje za sprawą koncertów promenadowych przeniesiemy się w najpiękniejsze zakątki Europy bez ruszania się z parku Kościuszki. Już tylko w lipcowym programie czeka nas podróż do Portugalii i Hiszpanii (15 lipca), do Ameryki Południowej z przystankiem na Balkanach (22 lipca) czy do stolicy Francji (koncert Pod dachami Paryża 29 lipca).

Wszystkie koncerty są tradycyjnie bezpłatne. Pełny program na www.miasto-ogrodow.eu.