Naprawdę warto. W Imago-Art przy ul. Warszawskiej w Katowicach wystawa obrazów Kariny Czernek. Każdy może przyjść i popatrzeć. A jest na co.

Galeria IMAGO-ART. Katowice ul. Warszawska 67 serdecznie zaprasza dziś na godz. 18.00 - wernisaż Kariny Czernek. No i oczywiście w dni następne do oglądania wystawy: „JUTRO USZYJE SIEBIE OD NOWA” - prace z cyklu ”Kobiety w koronkach”.

Karina Czernek tworzy świat kobiet pięknych chociaż czasem okaleczonych, świat kobiet-lalek, marionetek udających lepszą wersję samej siebie. Artystka zwraca uwagę na szerokie pojęcie piękna. Chce pokazać różne podejście do swojego ciała, z jednej strony bazujące na naturalności, a z drugiej diametralnie innej, traktowanie swojego ciała często jak przeszywanej w zależności od nastroju i mody sukienki.
W pogoni za pięknem można uszyć nową siebie, ale czy warto? No właśnie. Czy warto? Sprawdźmy sami. Naszym zdaniem na pewno warto przyjść i popatrzeć.

Karina Czernek
Stypendystka Miasta Bielska-Białej w 2015 roku.
Laureatka Nagrody Dyrektora Galerii Bielskiej BWA podczas 3. Bielskiego Festiwalu sztuk Wizualnych 2014.
Dwukrotnie zakwalifikowała się do Biennale Malarstwa „Bielska Jesień ”( 2005, 2011) w Galerii Bielskiej BWA
oraz do "10. Triennale Małych Form Malarskich" w toruńskiej Galerii Sztuki Wozownia (2016). Jest autorką 9 wystaw indywidualnych, brała udział w 11 wystawach zbiorowych.