Zabawa polega na tym, aby złapać jak największą ilość pokemonów. Gra jest innowacyjna i co tu dużo mówić- siedząc w domu za dużo nie zdziałamy. Trzeba wyjść na ulicę i szukać ich w całym mieście. Aplikacja zadebiutowała 1 lipca w Stanach Zjednoczonych i w parę dni zrobiła furorę wśród użytkowników smartfonów.

Z tego co udało nam się ustalić pokemony są również na ulicach Katowic. :) W licznych miejscach można spotkać Pidgeya, Charmandera czy też Pikachu. W grze występują też Gymyktóre są często zlokalizowane w pobliżu bibliotek, ratusza, muzeum, uniwersytetu, kościołów i kaplic. Z kolei PokeStops to głównie mniejsze zabytki, pomniki, tablice informacyjne, miejska sztuka itp.

Jak zagrać jeśli gra nie jest dostępna w Polsce?
Pojawiają się informacje, że będzie oficjalnie dostępna od 30 lipca, ale zanim to nastąpi możemy zdobyć aplikację z innego źródła.

Android
Grę ściągamy poza sklepem Play Google, czyli pobramy aplikację z zaufanego źródła. W ustawieniach androida należy pozwolić na możliwość instalacji aplikacji spoza sklepu (Ustawienia>bezpieczeństwo>opcja nieznane źródła)

Plik APK z POKEMON GO (dobreprogramy.pl), sprawdzony pod kątem zagrożeń.

iOS
Tutaj sprawa ma się inaczej, gdyż możemy ściągnąć z oficjalnego sklepu, musimy tylko być zalogowani pod innym Apple ID. Najlepiej utworzyć nowe konto podając adres kraju gdzie gra jest dostępna (na przykład Australia). Najlepiej to zrobić z poziomu przeglądarki internetowej, aby nie podawać danych do karty płatniczej.