Ośrodek Kultury Andaluzja w Piekarach Śląskich jest prężnie działającą instytucją kultury, której sztandarową działalnością są koncerty bluesowe i rockowe artystów z całego świata.

Piotr Zalewski dyrektor „Andaluzji” – miłośnik bluesa i rocka ciągle poszerza koncertowe horyzonty i realizuje muzyczne wydarzenia na bardzo wysokim poziomie. Na deskach Andy zagrały takie światowe gwiazdy jak: IAN PAICE z Deep Purple, VERNON REID, TEN YEARS AFTER, FISH, CACTUS, PAT MASTELOTTO, ALAN WHITE z YES, CARL PALMER, BILLY COBHAM & DAVE SAMUELS, IRON BUTTERFLY, MARTIN TURNER z WISHBONE ASH oraz ERIC BELL ex THIN LIZZY. W/w artyści znaleźli się w pierwszym kolekcjonerskim Kalendarzu 2016 wydanym przez Ośrodek Kultury Andaluzja. W swej ofercie instytucja posiada również płyty CD „Piekarskie Wieczory Bluesowe” vol. I – III, z utworami gwiazd, które wystąpiły w Andaluzji” w latach 2005 – 2008.
„Anda” ciągle szuka i zaskakuje melomanów! Jeszcze w tym roku Piotr Zalewski zaprasza na wspaniałe koncerty. I tak, zaraz po Świętach Wielkanocnych 31 marca zagra ukraiński zespół KARFAGEN, 7 kwietnia – prawdziwa uczta muzyczna z THE ANIMALS & FRIENDS, a 28 kwietnia BOGDAN SZWEDA & EASY RIDER!!!
Natomiast po przerwie wakacyjnej sezon koncertowy otworzy wspaniały CAMEL by THE HUMPS!!! Bilety na wszystkie koncerty już do kupienia w promocyjnej cenie przedsprzedaży!!!

Tak więc w Piekarach Śląskich możemy się pochwalić miejscem, gdzie można posłuchać dobrego rocka progresywnego, bluesa i jazzu. W „Andaluzji” panuje wspaniała atmosfera – tam dobrze czują się artyści i rzesze fanów ściągające z całej Polski i z zagranicy.

www.okandaluzja.pl
www.facebook.com/OKAndaluzja
Ośrodek Kultury Andaluzja w Piekarach Śląskich
ul. Oświęcimska 45
tel. 32 284 56 20, fax 32 288 35 58
mail: impresariat@okandaluzja.pl