Wielki koncert muzyki z gier elektronicznych w katowickim NOSPR. Zabrzmią znane dźwięki z Wiedźmina i innych przebojów znanych nam z konsol wideo i komputerów. A do muzyki... synchroniczne projekcje gier.

Pierwszy koncert już dziś. Kolejny jutro. Bilety drogie, ale rozeszły się niczym ciepłe bułeczki. Mimo wszystko jeszcze są pojedyńcze miejsca. Jeśli więc chcielibyście usłyszeć znane motywy muzyczne w wersji symfonicznej, jest taka możliwość.

Video Games Live to najsłynniejsza trasa koncertowa muzyki z gier video, stworzona w 2005 roku przez Tommy’ego Tallarico, prawdziwą legendę branży oraz laureata licznych nagród (w tym rekordów Guinnessa, m.in. za największą widownię na koncercie symfonicznym, oraz najwięcej występów na trasie koncertowej muzyki symfonicznej).

Video Games Live od lat podróżuje po całym świecie, dając koncerty w najbardziej prestiżowych salach koncertowych z udziałem najsłynniejszych orkiestr symfonicznych. Koncert VGL to jednak więcej niż sama muzyka - to spektakularne widowisko z synchronicznymi projekcjami video oraz pokazem świateł, które od wielu lat niezmiennie przyciąga całe rzesze entuzjastów muzyki z gier.

W Katowicach premiera muzyki z Wiedźmina w wydaniu Video Games Live, która dopiero po prawykonaniu tutaj na stałe zagości w repertuarze VGL. Koncertowi tradycyjnie towarzyszy strefa gier w Foyer NOSPR, w ramach której można zapoznać się zarówno z najnowszymi, jak i klasycznymi grami video.

Dodatkowe atrakcje dla graczy (również jutro):

Strefa retro – zabytkowe maszyny do grania – wszystkie w pełni sprawne i do Państwa dyspozycji.
Lokalizacja: foyer - między salą koncertową a restauracją Cadenza (na wprost od wejścia, po schodach na górę).
Organizator: Muzeum Historii Komputerów i Informatyki
Czas trwania: 17:00 – 23:00

Strefa relaksu z grami – najnowsza generacja konsol, czyli Playstation 4 i Xbox one, a także inne atrakcje w klimacie gier
Lokalizacja: foyer - drugie piętro, nad głównym wejściem.
Organizator: Cybermachina Katowice
Czas trwania: 17:00 – 23:00

Quiz muzyczny – konkurs muzyczny z atrakcyjnymi nagrodami.
Lokalizacja: I piętro, hall główny
Organizator: portal Gamemusic.pl
Czas Trwania: 17:00 – 19:00

Spotkanie z twórcami Video Games Live oraz gośćmi –
Możliwość zdobycia autografu oraz uściśnięcia dłoni gwiazdom wieczoru i zaproszonym gościom
Przewidziani goście: Tommy Tallarico, Eimear Noone, Laura Intravia, Marcin Przybyłowicz, Mikołaj Stroiński, Piotr Musiał
Lokalizacja: foyer - parter, koło głównego wejścia
Czas Trwania: od zakończeniu koncertu do ostatniego chętnego