64. ORLEN Memoriał Janusza Kusocińskiego – najstarszy polski mityng, mający wielkie tradycje i bogatą sportową historię – po raz pierwszy odbędzie się na Stadionie Śląskim już 8 czerwca.

Po kilku latach rozgrywania zawodów w Szczecinie Memoriał Janusza Kusocińskiego znalazł nowy dom – będzie nim nowoczesny Stadion Śląski w Chorzowie. Właśnie tutaj 8 czerwca odbędzie się 64. edycja tego prestiżowego mityngu lekkoatletycznego. Mające tak długą tradycję zawody gościły dotychczas ok. 300 medalistów olimpijskich, a na koncie mają także listę składającą się z 10 rekordów świata, 10 rekordów Europy oraz ponad 80 rekordów Polski. To wszystko czyni Memoriał Janusza Kusocińskiego niebywale prestiżowym wydarzeniem, które zapisało się na kartach historii polskiego sportu. Nowe rozdziały tej pasjonującej opowieści pisać będą najlepsi lekkoatleci świata na Stadionie Śląskim. Jak zapewniają władze Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, głównego organizatora wydarzenia, na 64. ORLEN Memoriale Kusocińskiego w Chorzowie nie zabraknie wybitnych postaci sportu.

Bilety na wydarzenie są już dostępne w sprzedaży. Wejściówki można nabyć w serwisach EventimKupbilet oraz eBilet.

64. ORLEN Memoriał Janusza Kusocińskiego rozgrywany jest od 1954 roku –jego pierwsza edycja odbyła się na stadionie warszawskiej Legii. Janusz Kusociński w 1932 roku zdobył złoty medal olimpijski w biegu na 10 000 metrów, walczył w obronie Warszawy we wrześniu 1939. Zamordowany przez hitlerowskich zbrodniarzy w 1940 roku w podstołecznych Palmirach.