Od 6 lat katowicki Klub Sportowy Capoeira Camangula organizuje 6` Festival de Capoeira (festiwal capoeira).

Festiwal odbędzie się od 7 do 22 maja 2016 roku. W programie: zawody capoeira, pokazy, impreza brazylijska, promocja adeptów, warsztaty capoeira i wiele więcej! Impreza ma na celu podnoszenie kwalifikacji wszystkich adeptów Capoeira, propagowanie zdrowego, sportowego trybu życia oraz dzięki bezpłatnym treningom dla początkujących, zachęcenie ich do trenowania tej sztuki.

Pierwszym etapem festiwalu to Jogos de Capoeira, czyli zawody dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. W programie odbędzie się również konkurs piosenki dla dzieci. W przeciwieństwie do wschodnich sztuk walki nie chodzi tutaj o knockout lub poddanie. Sędziowie przyznają punkty za grę oraz indywidualnie każdemu z zawodników.Kolejnym punktem festiwalu jest Show Capoeira, gdzie będą Państwo mogli, obejrzeć przedstawienie naszych adeptów, podczas którego będą demonstrować wyniki swojej całorocznej pracy na treningach. Z roku na rok Show Capoeira rozwija się o nowe elementy przedstawienia.

W tym roku również w Domu Kultury Dąb będzie można podziwiać nie tylko nowoczesną odmianę capoeira, ale również maculele, puxada de rede, angola i wiele więcej!

Ostatnim, a zarazem najważniejszym etapem festiwalu są warsztaty Capoeira oraz ceremonia nadania stopni adeptom katowickiego Klubu Sportowego Capoeira Camangula, które odbędą się w w hali MOSiR Spodek. Cały program tegorocznego festiwalu znajdą Państwo na stronie www.festiwalcapoeira.pl