Wizz Air Katowice Half Marathon rok temu przebojem wdarł się do grona imprez biegowych w Polsce. 2 czerwca podczas drugiej edycji biegu na starcie w samym centrum Katowic zobaczymy ponad 3000 zawodników. „Biegniemy przez serce Śląska” to motto pierwszego w Polsce biegu pod szyldem linii lotniczych Wizz Air.

Już 2 czerwca biegacze po raz drugi wystartują spod Spodka i pobiegną ulicami i alejami Katowic pod szyldem Wizz Air Katowice Half Marathon. Sponsorem tytularnym imprezy są linie lotnicze Wizz Air,
a głównym partnerem Miasto Katowice. Partnerami imprezy są też: nowoczesny kompleks biurowy .KTW, sieć klubów fitness Smart Gym oraz centrum handlowe Libero Katowice.

Organizatorzy przygotowali dwa atestowane dystanse: główny, czyli półmaraton (21 km) oraz 10 km, który w tym roku odbędzie się pod szyldem Libero Katowice. Zwolenników krótszych dystansów zachęcamy do zaproszenia dwójki przyjaciół i startu w sztafecie 3x7 km. 1 kwietnia ruszyły zapisy na bieg dla dzieci pod nazwą .KTW Wizz Air Kids Run. W przygotowaniach jest specjalna strefa w podcieniach nowoczesnego kompleksu biurowego .KTW, gdzie najmłodsi uczestnicy będą mogli w przyjemny i kreatywny sposób spędzić czas w oczekiwaniu na start.

Pierwsza edycja biegu pod obecną nazwą odbyła się w ubiegłym roku i zgromadziła ponad 5000 uczestników i kibiców. W tym roku będzie podobnie, godziny startów zostały przesunięte na wcześniejszą porę tak, by warunki pogodowe bardziej sprzyjały biegaczom. Trasa półmaratonu zostanie przedstawiona już niebawem, będzie się nieznacznie różnić od ubiegłorocznej. Pojawią się zarówno podbiegi jak i zbiegi, ale na pewno nie będzie końcowego podbiegu przez aleję Korfantego. Wszystkie trasy zostały przewidziane tak, by w ciekawy sposób zaprezentować atrakcje Katowic, zarówno tym, którzy poruszają się po nim na co dzień, znają je i lubią, jak i osobom dla których będzie to pierwsza wizyta.

Katowice w biegowej czołówce

Dużym atutem biegu są niskie ceny pakietów startowych oraz fakt, że linie lotnicze Wizz Air do każdego
z nich załączają voucher o wartości 20 euro na swoje loty. W pakiecie znajdą się także: numer startowy
z chipem do pomiaru czasu, biegowa koszulka w energetycznym kolorze, okolicznościowy medal, który na miejscu będzie można wygrawerować, bon na posiłek regeneracyjny oraz upominki od partnerów. Biegowi partneruje sieć klubów fitnessu Smart Gym, która ufundowała karnety oraz nagrody rzeczowe dla zwycięzców. Trenerzy Smart Gym poprowadzą profesjonalną rozgrzewkę dla kilku tysięcy uczestników w dniu biegu. Także na mecie zawodów dla dzieci .KTW Wizz Air Kids Run na każdego uczestnika będzie czekać medal, owoc oraz upominek.

Zapisy na wszystkie dystanse biegów wystartowały 1 stycznia. Całkowita pula nagród jest nieco większa niż w roku ubiegłym.

Organizatorem Wizz Air Katowice Half Marathon jest Cała Naprzód – organizacja charytatywna działająca
w regionie od ponad 10 lat, która powołała do życia pierwszą charytatywną ligę piłki halowej NLF - Niedzielna Liga Futsalu. To także organizator noworocznego Maratonu „Cyborg” oraz biegu „Postaw na Lewka”. Jednym z filarów działalności Całej Naprzód jest niesienie wsparcia osobom niepełnosprawnym. Od początku istnienia organizacja przekazała podopiecznym ponad 600.000 zł. Jest to możliwe nie tylko dzięki inicjatywom sportowym, ale też kulturalnym: Cała Naprzód to organizator m.in. charytatywnego kiermaszu Skup Kultury czy Hałasu Miasta – ulicznego festiwalu promującego lokalnych twórców. Za swoje działania organizacja była wielokrotnie nagradzana i wyróżniana. To zdobywcy tytułu Organizacji Roku 2011 i 2013 w Gliwicach a także laureaci konkursu Lokalni Bohaterowie Województwa Śląskiego 2017. Podobnie, jak w roku ubiegłym, w trakcie 2nd Wizz Air Katowice Half Marathon będzie można wspomóc osoby niepełnosprawne.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na oficjalną stronę Wizz Air Katowice Half Marathon: www.halfmarathonkce.pl.

W dniu biegu mogą wystąpić utrudnienia w ruchu drogowym.