Już 29-30 lipca boisko sztuczne przy Stadionie Śląskim zamieni się w arenę I Otwartych Mistrzostw Śląska Szóstek Piłkarskich. Jak wskazuje sama nazwa turnieju, będą mogły w nim wziąć udział różnorakie zespoły (również te niezwiązane z żadną firmą czy pochodzące spoza regionu, czy też zza granicy). W turnieju nie będą obowiązywać limity zawodnicze.

Zgłoszenia do 21 lipca, limit miejsc ograniczony.

Uczestnicy I Otwartych Mistrzostw Śląska Szóstek Piłkarskich liczyć mogą na bogatą oprawę multimedialną turnieju. Z każdego meczu dostępna będzie relacja foto, wybrane spotkania będą transmitowane live, a skróty spotkań przygotowane zostaną z półfinałów, meczu o 3. miejsce oraz finału. Ponadto dla wszystkich drużyn dostępne będą szatnie z prysznicami oraz darmowy posiłek.

Mecze rozgrywane w formule 6 vs 6 na trzech boiskach o wymiarach 55 m x 33 m. Sztuczna trawa, dozwolone obuwie: lanki, turfy, halówki. Zakaz gry we „wkrętach”.

DZIEŃ PIERWSZY (sobota, 29.07):
10:00 – 20:00 (grupy w dwóch lub trzech blokach czasowych)
Czas trwania meczu: 17 min.
Grupy 5-6 drużynowe, docelowo 36 drużyn (6 grup po 6 drużyn).
Gwarantowana liczba meczów pierwszego dnia: 4-5.
Do drugiego dnia awansuje 18 najlepszych drużyn (przy zakładanej liczbie 36 drużyn – 3 pierwsze zespoły z każdej grupy).

DZIEŃ DRUGI (niedziela, 30.07):
11:00 – 19:00 (trzy grupy grające równocześnie, następnie faza pucharowa)
Czas trwania meczu: 17 min, mecz o 3. miejsce i finał 20 min.
Trzy grupy po 6 drużyn. Gwarantowane 5 meczów grupowych. Premiowane awansem będą pierwsze dwa miejsca z każdej grupy; awans uzyskają również najlepsze dwa zespoły z trzecich miejsc ze wszystkich grup. Następnie rozgrywane będą w systemie pucharowym ćwierćfinały oraz półfinały. Turniej zamkną mecz o 3. miejsce oraz finał.

Łączna liczba meczów drugiego dnia: 5-8.

Nagrody:
Każda drużyna otrzyma puchar za uczestnictwo w turnieju.

I Miejsce – 1000 złotych w gotówce, voucher na 2 h gry w kręgle w Gravitacji, voucher na 2 h boiska do Kopalni Futbolu, okazały puchar, złote medale.
II Miejsce – Voucher o wartości 660 zł do wykorzystania na torze kartingowym S-kart (30 min toru na wyłączność wraz z organizacją zawodów dla grupy do 15 osób), voucher na 2 h gry w kręgle w Gravitacji, voucher na 2 h boiska do Kopalni Futbolu, okazały puchar, srebrne medale.
III Miejsce – Voucher o wartości 660 zł do wykorzystania na torze kartingowym S-kart (30 min toru na wyłączność wraz z organizacją zawodów dla grupy do 15 osób), voucher na 2 h gry w kręgle w Gravitacji, voucher na 2 h boiska do Kopalni Futbolu, okazały puchar, brązowe medale.
IV Miejsce – Voucher na 2 h boiska do Kopalni Futbolu, puchar.Wyróżnienia indywidualne:
Król Strzelców – statuetka, dwa vouchery godzinne do Jumpcity.
Najlepszy Bramkarz – statuetka, dwa vouchery godzinne do Jumpcity.
MVP (Najbardziej Wartościowy Zawodnik) – statuetka, dwa vouchery godzinne do Jumpcity.
Najlepszy Obrońca – statuetka, dwa vouchery godzinne do Jumpcity.