W ubiegły weekend w Parku Śląskim miała miejsce inauguracja Polskiej Ligi Disc Golfa.

Impreza miała charakter międzynarodowy, była rankingowa w PDGA (Professional Disc Golf Association zrzeszającą ponad 85 000 zawodników na świecie). W zawodach odział wzięło 35 osób. Wszystko przebiebgło zgodnie z harmonogramem. Większość zawodników przyjechała do Parku Ślaskiego już w piątek aby zapoznać się z polem. Po treningu odbyło się spotkanie w Hotelu Arsenal, gdzie został omówiony plan zawodów. Ponadto zawodnicy wymieniali się strategiami przejścia poszczególnych dołków. Na koniec wszyscy chętni zostali zaproszeni na wieczorne zwiedzanie Katowic.

W sobotę wczesnie rano biuro zawodów było otwarte, chętni którzy nie rejestrowali się przez internet zapłacili wpisowe, była też możliwośc zakupu dysków. Po odprawie i opisie pola zawodnicy rozegrali pierwsze 2 rundy turnieju. W tym momecie pojawił się food track i wszyscy zasiedli do przerwy obiadowej. Po posiłku została do rozegrania trzecia runda po której wszyscy udali się do domów i hoteli na odpoczynek.

Wieczorem było kolejne spotkanie zawodników wraz z kolacją w restauracji Hotelu Arsenal. W niedzielę rano zostały rozegrane ostatnie dwie rundy turnieju, obiad oraz koronacja zwycięzców. W kategorii Open zwyciężył Adam Schneiter, który przyjechał na turniej ze Szwajcarii. Drugie miejsce zajął Szymon Wącior z Wrocławia, a podium zamknął Paweł Kowalczyk z Warszawy. W Kategorii Woman pierwsze miejsce zajęła Katarzyna Hasiak, tuż za nią Martyna Rekucka oraz Justyna Boduch. Nagrodzono również juniorów, najmłodszy zawodnik, który ukończył wszystkich pięć rund i to z bardzo dobrym wynikiem miał tylko 6 lat!

Sponsorami imprezy byli między innymi: SOS App, Prodigy Discs Europe, MadMick, Graphic S.A. oraz Oshee. Podsumowując impreza zdecydowanie podobała się wszystkim zawodnikom, organizatorzy są bardzo zadowoleni. Na turnieju pojawił się reporter Polskiej Agencji Prasowej oraz dziennikarze Radio Katowice, którzy robili relację na żywo z zawodów. Głos, który zebraliśmy siedząc między uczestnikami turnieju i kibicami sprowadził się do jednego zdania: “nie możemy się doczekać kolejnych zawodów discgolfowych”. Wszystkich chętny zapraszamy więc na kolejne edycje: https://www.facebook.com/1psdg/events