11 dni sportowych emocji, 16 drużyn i 5 miast. Pierwsze mecze w Spodku rozegrane będą 25 sierpnia.

W katowickim Spodku zmierzą się drużyny z grupy D – Turcja, Holandia, Belgia oraz Francja. Dodatkowo w strefie kibica zlokalizowanej na Rynku będzie można zobaczyć mecze reprezentacji Polski.

Katowice to wyjątkowe miejsce dla siatkówki. Jestem dumny, że regularnie w Spodku jesteśmy świadkami najważniejszych widowisk siatkarskich. A kibiców w przerwach meczów zapraszam do Alei Gwiazd Siatkówki. Znajdują się w niej odciski dłoni siatkarzy: Karola Kłosa, Pawła Zatorskiego, Marcina Możdżonka, Michała Kubiaka, Łukasza Kadziewicza i Andrzeja Wrony, a także ławeczka z repliką trofeum Mistrzostw Świata z 2014 roku. Ponadto siatkarskie akcenty w związku z nadchodzącymi mistrzostwami pojawiają się również w przestrzeni miejskiej – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Kibiców w mieście wita neon – ME 2017 umieszczony na dachu przy ulicy Młyńskiej 4. Podróżującym komunikacją miejską o siatkarskim święcie przypomną zamontowane w autobusach rączki promujące mistrzostwa – spotkać je można w następujących liniach: 9,10,11,37,77,138,632,673,51,154. A 5 wiat przystankowych zostanie pokrytych podobiznami Bartosza Kurka oraz Rafała Buszka. Pierwsza gotowa jest już w Zawodziu przy ul. 1 go Maja 99, a kolejne pojawią się wkrótce na os. Tysiąclecia oraz w rejonach ulic: Józefowskiej i Gliwickiej/Bocheńskiego.

Katowice nie pierwszy raz stają się stolicą polskiej siatkówki. W 2014 roku reprezentacja Polski w katowickim Spodku wywalczyła złoty medal podczas Mistrzostw Świata. We wrześniu zeszłego roku Gwiazdy Polskiej Siatkówki zmierzyły się z Gwiazdami Światowej Siatkówki podczas Meczu Gwiazd w Katowicach. Wtedy też pożegnano byłego reprezentanta Polski - Pawła Zagubnego, a w tym roku wyjątkowe zakończenie kariery w Spodku miał Krzysztof Ignaczak.

Od 25 sierpnia naszym miastem znowu zawładną siatkarskie emocje. Tych, którzy nie mogą doczekać się rozpoczęcia mistrzostw, od 20 sierpnia zapraszamy na katowicki Rynek, gdzie działalność rozpoczyna strefa siatkówki. Dla dzieci przygotowana będzie specjalna strefa z animacjami. W ramach dni siatkówki będzie można sprawdzić się na boisku i zmierzyć prędkość odbicia. Wszystko odbędzie się pod okiem zawodników GKS-u Katowice. Zawodnicy prowadzeni przez Piotra Gruszkę w tym roku po raz drugi zaprezentują się w rozgrywkach Plus Ligi. A samego Piotra Gruszkę – już dziś można spotkać w kilkudziesięciu miejscach, m. in. bibliotekach, domach kultury oraz obiektach sportowych.