Można np. wspinać się po skałach, można brać udział w imprezach na orientację… Ale można też chodzić po drzewach. I to profesjonalnie.

W najbliższą sobotę i niedzielę (11-12.06) w katowickim Parku Boguckim odbędą się Mistrzostwa Polski we Wspinaczce Drzewnej. To już jest piąta edycja tej imprezy. Patronuje jej Miasto Katowice.

Zawody nie ograniczają się tylko do wymiaru sportowego. Są platformą edukacyjną, popularyzującą poszanowanie przyrody, a w szczególności drzew.

Mistrzostwa rozgrywane będą w 2 etapach. W piątek uczestnicy wystartują w eliminacjach w pięciu konkurencjach. Są to: praca w koronie drzewa, ratownictwo, instalacja liny, wspinaczka po linie i wspinaczka na czas.

W sobotę to już tzw. Master challenge. Pięcioosobowa grupa, zwycięzcy eliminacji rywalizują ze sobą w finale. Najlepsi będą reprezentować Polskę w lipcowych Mistrzostwach Europy w Pradze.

Podczas mistrzostw organizatorzy przewidzieli dodatkowe atrakcje. Dla dzieci przygotowany jest „arborystyczny” tor przeszkód. Mogą wykazać się na nim sprawnością fizyczną oraz pokonać lęk wysokości. Będzie też ekspozycja sprzętu i artykułów arborystycznych oraz prezentacja sprzętu sponsorów.