MB Boxing Night powraca! Wach, Parzęczewski i Jonak zaczarują Spodek! MB Boxing Night powraca z "Ostatnim Tańcem"! Grupa MB Promotions prowadzona przez Mateusza Borka organizuje kolejne pięściarskie wydarzenie, które już 6 kwietnia odbędzie się w katowickim Spodku. W głównych walkach wystąpią m.in. Mariusz Wach (33-4, 17 KO), Robert Parzęczewski (22-1, 15 KO) oraz Damian Jonak (41-0-1, 21 KO).

Wydarzenia organizowane przez grupę MB Promotions zawsze łączą wielką dawkę sportowych emocji z niesamowitymi wrażeniami poza ringowymi. 6 kwietnia poziom z pewnością zostanie utrzymany, a tytuł "Ostatni Taniec" - nawiązujący do wielkiego mistrza Tomasza Adamka - zapowiada konfrontacje, które na stałe zapiszą się złotymi zgłoskami w historii polskiego boksu. Kolejne zawodowe pojedynki w Spodku stoczą m.in. Mariusz Wach, Robert Parzęczewski czy Damian Jonak, którzy po ponad sześciu latach znowu pięściarską rywalizacją zaczarują katowicką arenę.

Czołowy polski ciężki cały czas pozostaje w grze o najwyższe cele. Mariusz Wach pragnie powrócić na zwycięską ścieżkę mocnym uderzeniem, a walka podczas gali "Ostatni Taniec" ma tylko potwierdzić jego mistrzowskie aspiracje. Naprzeciw mierzącego 202 cm wzrostu pięściarza w ringu zamelduje się Martin Bakole Ilunga. Kongijczyk do tej pory stoczył dwanaście zawodowych pojedynków, z których dziesięć zakończyło się jego wygranymi. Bakole w swoich występach udowodnił, że posiada mocne uderzenie kończąc przed czasem osiem zwycięskich pojedynków. Bakole aktualnie stacjonuje w Szkocji, gdzie przeniósł się z miasta Kananga. W prowincji pełnej diamentów zarządzanej przez jego rodziców mógł wieść iście królewskie życie, lecz pogoń za sportowymi marzeniami zaprowadziła go na Wyspy Brytyjskie.

Czternaście wygranych walk z rzędu? To nadal za mało dla Roberta Parzęczewskiego! Pięściarz z Częstochowy każdą kolejną zawodową walką udowadnia, że należy do ścisłej czołówki światowych rankingów. Konfrontacja podczas MB Boxing Night z pewnością do łatwych należeć nie będzie, ale jeśli popularny "Arab" myśli o najwyższych celach, to właśnie takie boje muszą kształtować jego mistrzowski charakter. Na MB Boxking Night Parzęczewski stanie przed największym wyzwaniem w karierze. Debiutujący w kategorii superśredniej "Arab" zmierzy się z byłym tymczasowym mistrzem świata WBA Dmitrii Chudinovem.

W Spodku nie mogło zabraknąć Damiana Jonaka, który podczas ostatniej gali MB Boxing Night z powodu kontuzji nie mógł zaprezentować swoich umiejętności w ringu. Apetyt na kolejne wygrane nie pozwala jednak na długo popaść w zapomnienie. Pięściarz z Tarnowskich Gór w katowickim Spodku chce udowodnić, że w sportowym życiu najlepsze jeszcze przed nim.

Andrew Robinson powróci do ringu po porażce z niepokonanym wtedy Markiem Heffronem. Wcześniej na swoim koncie zapisał serię trzech wygranych z rzędu. Do Polski przybędzie z wielkimi nadziejami na sprawienie wielkiej niespodzianki na terenie rywala i głodny kolejnego triumfu.

Damian Wrzesiński zmierzy się z Kamilem Młodzińskim. Stawką pojedynku jest pas Mistrza Polski w kategorii superlekkiej.

W katowickim Spodku dojdzie również do zamknięcia trylogii pomiędzy Mateuszem Rzadkoszem a Tomaszem Gromadzkim. Obaj pięściarze znają się doskonale - mierzyli się już dwukrotnie, znają swoje słabe i mocne strony. Za pierwszym razem podczas gali Tymex Boxing Promotion stawiali swoje pierwsze kroki w zawodowym boksie, a walka po sześciu rundach zakończyła się większościowym remisem. W drugiej konfrontacji podczas Polsat Boxing Night, wydarzenia organizowanego przez MB Promotions, zdecydowanie lepszy okazał się Rzadkosz, który zwyciężył przed czasem w piątej rundzie pojedynku.

Nikodem Jeżewski konsekwentnie buduje swoją pozycję w kategorii junior ciężkiej. Utalentowany 27-latek w zeszłym, niezwykle intensywnym roku zapisał w rekordzie aż cztery wygrane walki. Na gali "Ostatni Taniec" nikt nie może liczyć na taryfę ulgową i podobnie jest również w przypadku kolejnego polskiego pięściarza w karcie walk. Jeżewski zmierzy się z Shawndellem Terellem Wintersem. Amerykanin do tej pory zapisał w swoim rekordzie jedenaście wygranych pojedynków, z których aż dziesięć zakończył przed ostatnim gongiem! Winters ma za sobą intensywne miesiące. W drugiej połowie 2018 roku pokonał trzech rywali i na fali zwycięstw przyjedzie do Katowic, aby zatrzymać kolejnego, głodnego sukcesów prospekta.

Aktualna karta walk MB Boxing Night: "Ostatni Taniec":
Robert Parzęczewski (22-1, 15 KO) vs Dmitrii Chudinov (21-4-2, 13 KO)
Damian Jonak (41-0-1, 21 KO) vs Andrew Robinson (21-4-1, 6 KO)
Mariusz Wach (33-4, 17 KO) vs Martin Bakole Ilunga (11-1, 8 KO)
Nikodem Jeżewski (16-0-1, 9 KO) vs Shawndell Terell Winters (11-1, 10 KO)
Damian Wrzesiński (16-1-2, 5 KO) vs Kamil Młodziński (11-2-4, 6 KO)
Mateusz Rzadkosz (9-0-1, 3 KO) vs Tomasz Gromadzki (9-1-1, 3 KO)

Bilety kupicie TUTAJ.

Data wydarzenia - 6 kwietnia 2019, sobota, godz. 18.00 - 23.00

MB Boxing Night bilety

  • Bilety kolekcjonerskie - dostępne tylko w sprzedaży online (przy zamówieniu z wysyłką pocztą lub kurierem) wzór dostępny TUTAJ

  • Bilety dla osób niepełnosprawnych - prosimy o kontakt mailowy: niepelnosprawni@ebilet.pl

  • Zamówienia grupowe (powyżej 10 biletów) - prosimy o kontakt mailowy: zamowienia@ebilet.pl