Wielokrotni mistrzowie Polski w tenisie ziemnym poszukują i szkolą następców. Czy Śląsk stanie się polskim centrum tego sportu?

Maciej Kazanowski i Mikołaj Jędruszczak mimo młodego wieku (22 i 23 lata) już mnóstwo razy stawali na najwyższym stopniu podium, wygrywając mistrzostwa Polski w tenisie ziemnym. Teraz chcą przekazać swoją pasję, zdobyte umiejętności i doświadczenie innym. Chcą wyszkolić kolejną Radwańską i nowego Fibaka. A my się cieszymy, że postanowili to robić u nas, na Śląsku.

Dwaj młodzi mistrzowie otworzyli niedawno ośrodek szkolenia tenisistów "Proffessional Tennis Center - PTC". Znajduje się on w Parku Śląskim, naprzeciwko osiedla Tysiąclecie.


Mikołaj Jędruszczak

- Do tej pory działaliśmy osobno. Każdy z nas szkolił dzieci i młodzież. Aż któregoś dnia postanowiliśmy połączyć siły. Chcemy zbudować coś naprawdę wielkiego - mówi jeden z nich.

A drugi mistrz dodaje, że do rozpoczęcia projektu zainspirowały ich artykuły na temat Stadionu Śląskiego i tych kolejnych setek milionów złotych, wpakowanych w jego modernizację. Modernizację, która się nie kończy. Co więcej nie bardzo wiadomo, jaki ma ona sens. Stadion miał być przecież gotowy na mistrzostwa Europy, które w 2012 r. zostały rozegrane na arenach Polski i Ukrainy. Od mistrzostw minęły już cztery lata, a dawny "Kocioł Czarownic" nadal nie jest gotowy.

Również zdaniem Redakcji kosztowna przebudowa Stadionu Śląskiego jest wielkim wywalaniem pieniędzy, które można byłoby wydać chociażby na sport - a nawet na piłkę nożną. A oto główny argument za tym naszym twierdzeniem:

Stadion Śląski pochłonął już prawie 700 mln. zł. Tę astronomiczną sumę wydano na jeden obiekt sportowy - ciągle nieczynny. Za te pieniądze można było sfinansować budowę nowoczesnego stadionu dla GKS Katowice i wybudować inne nowoczesne stadiony dla klubów piłkarskich w naszym regionie. Jak wiadomo na razie są tylko plany budowy nowego stadionu dla Gieksy. Ruch Chorzów nadal nie ma stadionu, choć na ten rok w budżecie miasta Chorzowa zaplanowano na stadion 19 mln. zł. Budowa pięknego, nowego stadionu dla Górnika Zabrze, niedawno została zakończona. Koszt to 275 mln. zł Zagłębie Sosnowiec też ma mieć nowy stadion. Kompleks Nowego Stadionu Ludowego, hala sportowa i lodowisko kosztować mają w sumie 150 mln. zł. Ale przyzwoity stadion sportowy można wybudować nawet za 70 mln. zł. Łatwo policzyć, że za pieniądze wsadzone w nieczynny Śląski można było wybudować nowe areny dla każdego liczącego się klubu piłkarskiego w regionie. I jeszcze by coś zostało.

Dlatego kibicujemy młodym zapaleńcom tenisa. Trzymamy kciuki, aby im się udało. I czekamy na Radwańską ze Śląska, a najlepiej z Katowic.