Gdzie jest kres ludzkich możliwości? Śmiałkowie z kilku krajów w Katowicach podejmą próbę przepłynięcia 1 km w lodowatej wodzie.Wybrano najzimniejszy punkt w Katowicach i tam odbędą się zawodu pucharu świata oraz międzynarodowych mistrzostw Polski w czym? W pływaniu zimowym!

Tym najzimniejszym punktem (rzecz jasna żartobliwie go tak nazwaliśmy, z pewnością są miejsca chłodniejsze) będzie staw Szlomiok w Dolinie Trzech Stawów. Dla niewtajemniczonych, chodzi o staw z plażą, położony przy autostradzie. Kiedyś było to kąpielisko, czasami nadal kąpią się w nim ludzie. Pewnego śmiałka widzieliśmy, gdy temperatury sięgały jednego stopnia powyżej zera.Impreza pod nazwą Silesia Winter Swimming 2017 odbędzie się 19 stycznia. Na samą myśl o tym czujemy przejmujące zimno. Ci, którzy w niej wezmą udział, będą rywalizować w Pucharze Świata IISA oraz w III Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Pływaniu Zimowym.

O 9.15 - start zawodników na dystansie 1 km w zawodach IISA.
11.30 - dekoracja zwycięzców (dla nas wszyscy, którzy odważą się wejść do wody, będą zwycięzcami).
11.50 – pokaz ratownictwa lodowego.
12.15 start zawodników na dystansach 100 m, 250 m, 500 m, 450 m.

Jeśli chcecie się przekonać, czy człowiek jest w stanie pływać tak długo w lodowatej wodzie, przypominamy: impreza odbędzie się 19 stycznia. Wśród śmiałków, którzy wystartują, są obywatele Polski, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Słowacji, czy Belgii.

Link do strony organizatorów wydarzenia:
http://www.silesiawinterswimming.com