Trwa budowa hokejowej drużyny GieKSy na sezon 2017/18. W ostatnich dniach kontrakty z klubem podpisało sześciu nowych zawodników.

Roczną umową z TAURON KH GKS-em związał się Kamil Kosowski. 30-letni bramkarz jest wychowankiem JKH GKS-u Jastrzębie. W swojej karierze reprezentował także kluby z Kazachstanu, Wielkiej Brytanii i Słowacji. Od 2014 r. grał w GKS-ie Tychy, z którym w ostatnim sezonie zdobył wicemistrzostwo kraju. - Zdecydowałem się na zmianę klubu, bo potrzebowałem tego, by się odrodzić. Wyznaczyłem sobie nowy cel i chcę go realizować. Zmieniam środowisko i zaczynam wszystko od nowa. W poprzednim sezonie TAURON KH GKS prezentował się bardzo ambitnie. Liczę, że w nowym sezonie będzie jeszcze mocniejszy - podkreślił Kosowski.

Kolejnymi zawodnikami, którzy będą reprezentować barwy TAURON KH GKS Katowice są Tomasz Malasiński, Patryk Wronka i Dariusz Gruszka. Wszyscy trzej napastnicy to wychowankowie Podhala Nowy Targ i etatowi reprezentanci Polski. Malasiński i Wronka uczestniczyli w niedawnych mistrzostwach świata dywizji 1A w Kijowie.

Tomasz Malasiński to trzykrotny mistrz Polski. 30-latek w swojej karierze występował w czołowych klubach kraju, a ostatnie sezony spędził w angielskim Swindon Wildcats. - Po powrocie z Anglii ość szybko zdecydowałem się na ofertę TAURONU KH GKS. Cieszę się, że budujemy tutaj bardzo mocny zespół - powiedział popularny "Malaś".

O dwa lata młodszy Dariusz Gruszka dużą część swojej kariery spędził w Nowym Targu, gdzie grał także w ostatnich latach. Ma na koncie dwa tytuły mistrza kraju. - Cieszę się, że podpisałem kontrakt w Katowicach. Buduje się tutaj bardzo mocny zespół, więc mam nadzieję, że stawimy czoła najlepszym drużynom w Polsce - powiedział Dariusz Gruszka.

Patryk Wronka, to 21-letni wielki talent polskiego hokeja. Występował w Podhalu, a ostatni sezon spędził w czeskim klubie Orli Znjomo, z który występował w austriackich rozgrywkach EBEL. - Miałem wiele ofert, ale w Katowicach buduje się naprawdę ciekawa drużyna. Chciałem wziąć udział w tym projekcie. Mamy ambitne plany i chcemy zamieszać w czołówce - dodał młody napastnik.

GKS obok doświadczenia stawia także na młodość, dlatego w przyszłym sezonie w drużynie występować będą Bartosz Fraszko i Mateusz Studziński. Obaj hokeiści ostatni sezon spędzili w Neście Mires Toruń. Fraszko to grający na skrzydle 21-latek. O rok młodszy Studziński gra na pozycji bramkarza.