Już od 24 sierpnia w Katowicach powstanie jedyna w Polsce Strefa Kibica zorganizowana specjalnie na czas Mistrzostw Europy w siatkówce.

Strefa ta powstanie na katowickim Rynku i pomieścić będzie mogła około 1000 osób. (Oprócz dni, w których nasza kadra będzie rozgrywała mecze – wtedy strefa będzie otwarta dla wszystkich chętnych).

W strefie można będzie umalować twarz w barwy drużyn, zgarnąć różne sportowe gadżety oraz spożyć ciepły posiłek w części cateringowej, która powstała przy współpracy z SK Foodtrucks. Ponadto, na dużym telebimie obejrzeć będzie można spotkania rozgrywane w ramach turnieju, a na pobliskim mini boisku do siatkówki odbędzie się specjalny turniej siatkarski zorganizowany dla kibiców.

Codzienny harmonogram wygląda tak samo: 12:00 - otwarcie strefy food trucków, 16:30 - otwarcie Strefy Kibica, 17:30- pierwszy mecz, 20:30- drugi mecz (wyjątkiem tutaj jest dzień pierwszy, podczas którego otwarcie strefy odbędzie się o 17:00 koncertem zespołu @YELLOW, natomiast na 18:30 zaplanowana jest uroczysta ceremonia otwarcia Mistrzostw Europy).

Podczas fazy grupowej, w Katowicach swoje mecze rozegrają drużyny Belgii, Holandii, Francji i Turcji, a następnie do Spodka przyjadą dwie drużyny z największą ilością punktów z grupy B – rozgrywającej mecze w Szczecinie (Czechy, Niemcy, Słowacja, Włochy).