Rywalem kadry w jednym z ostatnich meczów przed Mistrzostwami Świata w Rosji będzie Korea Południowa.

Spotkanie zostanie rozegrane 27 marca 2018 roku o godzinie 20.45.

Powrót piłkarskiej reprezentacji Polski na Stadion Śląski od początku był naszym priorytetem. Legenda obiektu, na którym reprezentacja rozgrywała swoje największe mecze, tysiące wiernych fanów i niepowtarzalny klimat tych spotkań, od początku były ogromnym atutem obiektu. Teraz możemy pochwalić się także nowoczesną infrastrukturą i możliwościami, które sprawiają, że Stadion Śląski jest jednym z najnowocześniejszych piłkarskich obiektów w Europie – podkreśla Marszałek Województwa Śląskiego Wojciech Saługa.

Pierwszym rywalem reprezentacji na zmodernizowanym Stadionie Śląskim w Chorzowie będzie Korea Południowa, uczestnik zbliżających się Mistrzostw Świata w Rosji.

Piłkarska reprezentacja Polski rozegrała dotychczas na Stadionie Śląskim 55 oficjalnych spotkań. Ostatni mecz na tym obiekcie rozegrany został 14 października 2009, kiedy to Polska przegrała ze Słowacją 0:1 po samobójczym golu Seweryna Gancarczyka.

Stadion może przyjąć ponad 54 tysięcy widzów. Mecz piłkarskiej reprezentacji Polski będzie początkiem bogatego w sportowe imprezy roku 2018 na Stadionie Śląskim. W kalendarzu są już imprezy lekkoatletyczne (memoriał Janusza Kusocińskiego 8 czerwca, memoriał Kamili Skolimowskiej 22 sierpnia) i żużlowe (finałowa runda IME 15 września i mecz Polska-Reszta Świata), a także koncert Guns N` Roses zaplanowany na 9 lipca 2018 roku.