Sierż. Piotr Wocka do służby wstąpił w 2012 roku. Jest policjantem ogniwa patrolowo-interwencyjnego w komisariacie III w Katowicach. Swoją przygodę z treningami siłowymi rozpoczął w wieku 15 lat. Jest wicemistrzem Śląska w Kulturystyce i Fitness w kategorii debiutantów wszechwag kulturystyki.

Piotr Wocka urodził się 25 grudnia 1989 w Katowicach. Jego przygoda z treningami siłowymi zaczęła się, gdy miał 15 lat. Do uprawiania tej aktywności namówili go znajomi. Po rozpoczęciu studiów na Uniwersytecie Śląskim zainteresował się trójbojem siłowym i rozpoczął występy w barwach Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Śląskiego. Tam zdobywał swoje pierwsze doświadczenia w tej dziedzinie. Niestety podczas jednego z treningów nabawił się poważnej kontuzji kostki, która na dłuższy czas przekreśliła jego dalsze starty w tej dyscyplinie. Mimo to, sierż. Piotr Wocka cały czas kontynuował treningi siłowe, na tyle na ile pozwalało mu zdrowie.

W szeregi Policji wstąpił w maju 2012 roku. Nawet na kursie podstawowym, mimo sporego obciążenia nauką i zajęciami fizycznymi znajdował czas na swoje indywidualne treningi na szkolnej siłowni. Po zakończeniu kursu podstawowego, rozpoczął służbę w Komisariacie III Policji w Katowicach w pionie Prewencji Ogniwa Patrolowego. Corocznie reprezentuje katowicką komendę w zawodach w wyciskaniu sztangi leżąc dla policjantów garnizonu śląskiego.

"Kulturystyka od zawsze była jedną z dziedzin, która była dla mnie szczególna ponieważ łączyła w sobie możliwość wyrobienia siły, z którą dzięki treningom trójboju nie miałem większych problemów, z jednoczesnym kształtowaniem harmonijnej sylwetki, oraz kondycji, która jest niezwykle ważna w pracy policjanta" - mówi o swojej pasji Piotr Wocka.

Swoje przygotowania do startów w kulturystyce rozpoczął wiosną 2015 roku za namową kolegi - z zawodu trenera personalnego. Dzięki jego pomocy i własnemu zaangażowaniu w myśl zasady, że "jeśli coś robisz, rób to jak najlepiej potrafisz" wystartował w zawodach Debiuty PZKFiTS – Fit-Festival. Odbyły się one w lutym 2016 roku. Nasz policjant zajął 8 lokatę w kategorii debiutantów kulturystyki do 90 kg.

10 kwietnia 2016 roku podczas Ogólnopolskich Mistrzostw Śląska sierż. Piotr Wocka wywałczył tytuł wicemistrza. Piotrek aktualnie przygotowuje się do Mistrzostw Polski w kulturystyce, które odbędą się w dniach 23-24 kwietnia w Kielcach. Swoją pasję stara się łączyć ze służbą w Policji, jak tylko potrafi najlepiej. Dyscyplina, którą uprawia pomaga mu w osiąganiu bardzo dobrych wyników w służbie, czego efektem jest ubiegłoroczne nagroda Prezydenta Miasta Katowice dla wyróżniających się swoim zaangażowaniem w codziennej służbie policjantów.