Trwa budowa nowej drogi rowerowej łączącej ulice Obroki – Sławka – Rataja (o łącznej długości 608 m), która włączy się w sieć dróg rowerowych prowadzących od ulicy Obroki do centrum Katowic oraz w kierunku osiedla Tysiąclecia i Parku Śląskiego. Ze względów logistycznych opisywana inwestycja została podzielona na 3 części.

W pierwszej kolejności został wykonany środkowy odcinek drogi rowerowej o długości 225 m. - Choć ta część całej drogi rowerowej została już ukończona, to miejsce to wciąż stanowi plac budowy. Prace powinny zakończyć się na przełomie kwietnia i maja. Ta część ścieżki rowerowej powstała w ramach kompleksowej budowy układu drogowego dla osiedla Różanego – wzdłuż drogi publicznej. W związku z tym obowiązywały tu inne procedury zamówienia. Prowadzimy prace, by jak najszybciej powstały skrajne odcinki tej drogi rowerowej – mówi Ewa Biskupska, rzecznik Urzędu Miasta Katowice.

Drugim krokiem będzie realizacja odcinka łączącego ulice Sławka i Obroki o długości 267 metrów. Obecnie przygotowywany jest przetarg na ten odcinek, a do końca lipca planowane jest ukończenie prac. Koszt tego fragmentu szacowany jest na 432 tys. zł.

W przypadku trzeciej części drogi rowerowej, która ma biec na odcinku od ulicy Sławka do ulicy Rataja - Urząd Miasta Katowice prowadzi rozmowy z właścicielem gruntów - prywatną firmą, która uprzednio kupiła ten pas terenu po Kolei Piaskowej. Po uregulowaniu spraw formalnych, przetarg oraz prace na tym 116-metrowym odcinku, których koszt szacowany jest na 165 tys. zł, zajmą około trzech miesięcy.