Parkrun to cykliczne i bezpłatne biegi na dystansie 5 km z pomiarem czasu organizowane w każdą sobotę o 9.00 rano w ponad 1 000 lokalizacjach na całym świecie. Biegi parkrun przeznaczone są dla każdego bez względu na biegowy staż, uzyskiwane rezultaty czy też wiek.

- Już za dwa tygodnie świętujemy rok z parkrun Katowice. Z tej okazji zapraszam serdecznie wszystkich biegaczy 6 maja 2017 r. o godzinie 9.00 do parku im. T. Kościuszki w Katowicach na bezpłatny bieg na dystansie 5 km. - mówi Anna Stachurska, koordynatorka parkrun Katowice

Udział w biegach jest bezpłatny na podstawie jednorazowej rejestracji w systemie parkrun. Otrzymany kod uczestnika pozwala na udział w dowolnej liczbie biegów, w dowolnej lokalizacji parkrun na świecie. Uzyskane rezultaty zapisywane są w profilach uczestników i przesyłane na ich adres poczty elektronicznej.

Jednorazowa rejestracja dostępna jest na stronie https://www.parkrun.pl/rejestracja/. Aby wziąć udział w parkrunie należy wydrukować indywidualny kod uczestnika i przyjść z nim na miejsce startu przed godziną 9.00 i cieszyć się aktywnie rozpoczętą sobotą.