Na Stadionie Śląskim powstanie strzelnica biathlonowa.

Stadion ma być obiektem wielofunkcyjnym. Szuka więc wyróżników, które sprawią, że będzie z niego mogła korzystać jak największa ilość osób, ale też takich, które sprawią, że będzie charakterystyczny w skali kraju. Jedną z takich funkcji jest właśnie strzelnica biathlonowa. Imprezy biathlonowe, takie jak „Biathlon dla każdego” czy „I Ty możesz zostać biathlonistą”, cieszyły się do tej pory na Stadionie Śląskim dużą popularnością. Stały się jednym z impulsów do rozwoju w tym miejscu akurat tej dyscypliny.

Efekt dobrej współpracy
Kompleks administracyjno-szatniowy powstanie w miejscu dzisiejszego tzw. parkingu VIP, pomiędzy boiskiem ze sztuczną nawierzchnią z infrastrukturą lekkoatletyczną, a planowanym krytym boiskiem typu Orlik i boiskami do koszykówki i siatkówki. Na poziomie pierwszym znajdą się szatnie i toalety. 

Historia zawodów biathlonowych na Stadionie Śląskim, która sięga końca ubiegłego wieku, a także znakomita współpraca z Polskim Związkiem Biathlonowym przy okazji imprez dla dzieci i młodzieży, w ostatnich latach pomogły w zaplanowaniu nowej funkcji na naszym obiekcie – wyjaśnia Krzysztof Klimosz, prezes spółki Stadion Śląski.

Decydując się na biathlon, wzięto pod uwagę stale rosnący popyt na obiekty treningowe Stadionu Śląskiego, a także pełnienie przez obiekt funkcji społecznych, w tym popularyzację sportu wśród najmłodszych, młodzieży i dorosłych. Nowy obiekt powstanie na przedpolu wschodnim. Budynek ma zostać ukończony w połowie czerwca.

Strzelnica będzie kryta, 10-stanowiskowa, a zaplanowana w niej długość osi strzeleckiej to 50 m – opisuje projekt Dagmara Gerasimiuk, prezes Polskiego Związku Biathlonu, który współpracuje przy projekcie. – Teren wokół strzelnicy będzie umożliwiał trening biegowy i na nartorolkach, zimą na nartach. Natomiast jej wyposażenie w 10 automatów biathlonowych, mechanicznych lub elektronicznych i 10 tarcz do strzelania na punkty, da szansę na efektywne wykorzystanie przez zawodników – dodaje.

W bezpośredniej lokalizacji strzelnicy, zaplanowano magazyn broni i amunicji, gwarantujący bezpieczeństwo osób korzystających ze strzelnicy, zaplecze sanitarne oraz szatnie, toalety i pomieszczenia gospodarcze na sprzęt.