Biegniesz - w ten sposób pomagasz uratować czyjeś życie. Wśród osób, którym udało się pomóc, jest m.in. wybitna nauczycielka z Katowic.

9 kwietnia w Siemianowicach Śląskich, odbędą się zawody biegowe i nordic walking pod nazwą “Po pierwsze zdrowie” organizowane przez Fundację Po Pierwsze. W trakcie wydarzenia będzie miała miejsce rejestracja dawców szpiku, diagnostyka oraz promocja zdrowego stylu życia.

Akcja odbędzie się w ramach cyklu “Mapa Życia”, który ma charakter sportowo-edukacyjny i obejmuje 9 biegów w 9 miastach: Siemianowicach Śląskich, Katowicach, Koszalinie, Częstochowie, Wasilkowie, Świdwinie, Sandomierzu, Włocławku i w Węgorzynie. Ich celem jest rejestracja dawców szpiku i promowanie idei zdrowego stylu życia oraz codziennej profilaktyki.


Zawody rozpoczną się na terenie Bażantarni o godz. 11.00. Biuro zawodów czynne od 9.00. Program imprezy obejmuje zawody biegowe i nordic walking na dystansie 5 km, Marsz Malucha na dystansie 400 m, oraz konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Każdy zawodnik otrzyma upominek, pamiątkowy medal, będzie mógł dokonać pomiaru ciśnienia, cukru i tkanki tłuszczowej, a także odbyć darmowe konsultacje z dietetykiem. Organizator zapewnia także atrakcje i animacje dla najmłodszych. W trakcie imprezy będzie można zarejestrować się jako dawca szpiku.

Biegi w ramach “Mapy Życia” trwają od października do lipca. Do tej pory odbyły się one w Katowicach, Częstochowie, Koszalinie i Wasilkowie (k. Białegostoku). Dzięki temu, do bazy dawców szpiku dołączyły do tej pory 84 osoby. Dzięki dotychczasowym biegom udało się pomóc chorującej na nowotwór wybitnej nauczycielce z Katowic (szkoda, że organizatorzy nie ujawniają, o kogo chodzi), ciężko choremu księdzu Jerzemu Krylikowi w Koszalinie, Agnieszce Hapon w Wasilkowie, a w Częstochowie chorującemu na neuroblastome, pięcioletniemu Oliwierowi Zielskiemu.

Chcesz zareklamować innym swój biznes? Nic prostszego. Kontakt przez "Wyślij wiadomość" na naszej stronie na Facebooku:
https://www.facebook.com/KatowiceDlaWas/